marzec 2009

Co ważne przy wyborze polisy medycznej

Najtańszą polisę zdrowotną kupimy już za 39 zł w Inter Risk, natomiast największą liczbę placówek oferujących usługi medyczne i największą liczbę badań diagnostycznych ma Signal Iduna – podaje „Polska”(Nr z 23.03.2009 r.), powołując się na wyniki rankingu ubezpieczeń zdrowotnych przygotowanego dla gazety przez firmę doradztwa finansowego Finamo, gdzie porównano standardowe polisy oferowane przez największe firmy na rynku.

Czytaj więcej »

Zrobieni w renifera

Polacy wyłudzają z firm ubezpieczeniowych miliard złotych rocznie – napisała „Gazeta”. Ubezpieczyciele nie pozostają dłużni swoim klientom.

Czytaj więcej »

Wyłudzacze

Nawet miliard złotych rocznie wyłudzają Polacy z firm ubezpieczeniowych. Najczęściej pozorują stłuczki albo kradzieże aut. Są i tacy, którzy na papierze uśmiercą żonę

Czytaj więcej »

Po ukaraniu przez urząd jeszcze pozew od klienta

Urzędnicy wydają coraz więcej decyzji dotyczących naruszania przez firmy uczciwej konkurencji. W 2008 r. w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów było ich ponad 300. Są to zwykle sprawy dotyczące bezprawnych działań rynkowego monopolisty (tzw. nadużywanie pozycji dominującej), ale również związane z łamaniem praw zwykłych Kowalskich (naruszenie tzw. zbiorowych interesów konsumentów). Takie postępowania kończą się często nałożeniem wysokich kar sięgających nawet kilku milionów złotych – jak w sprawie PKP Cargo.

Czytaj więcej »
najnowsze
reklamy & sponsorzy
tagi