czerwiec 2009

Śmierć w Chodlu to wina państwa

– To wina państwa i państwo musi naprawić szkodę – powiedziała sędzia Maria Stelska. W poniedziałek sąd uznał, że Skarb Państwa będzie musiał zapłacić odszkodowanie rodzinie Marcina Kopcia, zabitego na policyjnej blokadzie. – To przełomowe orzeczenie – skomentował adwokat państwa Kopciów

Czytaj więcej »

600 tysięcy dla 9-letniego Szymona

600 tysięcy zadośćuczynienia i 5 tysięcy comiesięcznej renty muszą zapłacić szpital w Puławach i PZU matce 9-letniego Szymona – zdecydował dziś lubelski sąd. Chłopiec urodził się sparaliżowany, z wadą wzroku i padaczką, bo szpital opóźniał decyzję o porodzie u jego matki. Podczas gdy niezbędne było cesarskie cięcie, kobieta urodziła tradycyjnie i to o kilka dni za późno.

Czytaj więcej »

913 tys. zł za niesłuszny areszt.

Władysław Szczeklik domaga się 913 tys. zł od Skarbu Państwa za niesłuszne aresztowanie, które zniszczyło jego karierę w policji. Ci, którzy wrobili go we współpracę z gangsterami dalej pozostają bezkarni.

Czytaj więcej »

Sąd dopuścił opinię biegłych w sprawie JTT COMPUTER SA

Sąd dopuścił ekspertyzę przygotowaną przez zespół biegłych z Katedry Inwestycji i Wyceny Przedsiębiorstw Uniwersytetu Szczecińskiego, z której wynika, że istniał silny związek przyczynowy pomiędzy nałożeniem obowiązku zapłaty a pogorszeniem sytuacji finansowej JTT Computer SA i można jednoznacznie wskazać, że była to co najmniej jedna z głównych przyczyn ogłoszenia upadłości spółki w styczniu 2004 r.

Czytaj więcej »
najnowsze
reklamy & sponsorzy
tagi