LEGATIS: Pracownicy i klienci skarżą się na kancelarię prawną z Lublina

Gru 14th, 2018 | By | Kategoria: Aktualności, Artykuł Główny

Skargi klientów i żądania zapłaty od pracowników – z takimi problemami mierzy się jedna z kancelarii prawnych w Lublinie. Zatrudnieni mówią o nieprawidłowościach, szef unika odpowiedzi, a prokuratura prowadzi postępowanie.

W czwartek w siedzibie kancelarii w centrum Lublina interweniowała policja. Funkcjonariuszy wezwał były pracownik, który poskarżył się, że przełożony stosuje wobec niego przemoc fizyczną.- Jechałem samochodem służbowym.

W trakcie jazdy Tomasz P. wyłączył mi silnik. Groziło to wypadkiem. Przyszedłem do firmy wyjaśnić tę sytuację – wyjaśnia Piotr, były pracownik kancelarii. Na miejscu spotkał się z Tomaszem P. Doszło do kłótni, która przerodziła się w przepychankę. Następnie pracownik wezwał policję. Wszystkiemu winne emocje, które wśród zatrudnionych w kancelarii narastają już od kilku dni.

– Dziesiątego minął termin wypłaty, a część z nas nadal nie dostała pieniędzy. Zbliżają się święta, każdy ma swoje wydatki, a nie mam nawet z czego zapłacić za mieszkanie – skarży się jeden z pracowników. W podobnej sytuacji jest więcej osób, które przyszły przed siedzibę firmy. Siedem osób złożyło wypowiedzenia i domaga się wypłaty zaległych pensji. – Jesteśmy zatrudnieni na umowę zlecenie, a pracujemy jak na pełny etat. Czyli od poniedziałku do piątku od godz. 8 do 16 – przyznaje Joanna, która odpowiadała za kontakty z klientami. Dodaje, że zarzutów pod adresem kancelarii jest znacznie więcej.

LEGATIS Lublin
LEGATIS Lublin

Według byłych pracowników kancelarii, zdarzały się przypadki oszukiwania klientów. Na przykład, kiedy poszkodowany przyszedł po pojedynczą poradę prawną usłyszał, że będzie to go kosztowało 300 zł. Po podpisaniu umowy okazało się, że wykupił roczny abonament po 300 zł miesięcznie. Jednak nawet taka opłata nie gwarantuje odzyskania pieniędzy za odszkodowanie. Część klientów skarży się, że firma owszem, wywalczyła pieniądze za ubezpieczenie, ale nie przelała ich na konto poszkodowanych. To powoduje frustrację. Pracownicy z którymi rozmawialiśmy twierdzą, że nie ma dnia, żeby do kancelarii nie przyszedł niezadowolony klient.

Dużo negatywnych komentarzy pracowników można znaleźć na stronie najgorsza-praca.pl. Wśród nich: „Przetrzymują pieniądze, nie wypłacają zgodnie z umową” i „Radzę trzymać się z daleka. NIE PŁACĄ!”. Z drugiej strony, nie brakuje też pozytywnych opinii: „Bardzo dobrze wspominam naszą współpracę” – napisał Dawid. „Dzięki kancelarii uzyskałem odszkodowanie” – stwierdził Darek.

Firma ma siedzibę w Lublinie, gdzie pracuje kilkanaście osób, ale przedstawicieli handlowych ma w całej Polsce. Formalnie prezesem spółki jest Aneta P., ale faktycznie działalnością kieruje prokurent Tomasz P. To właśnie jego zapytaliśmy o domniemane nieprawidłowości w firmie. – Takie sytuacje nie miały miejsca – stwierdził Tomasz P. Zastrzegł, że nie ma dowodów na jakiekolwiek oszustwa. Odmówił odpowiedzi na kolejne pytania i zakończył rozmowę.

W czwartek byli zatrudnieni złożyli skargę do Państwowej Inspekcji Pracy. Zastanawiają się nad wytoczeniem firmie procesu zbiorowego. Pan Piotr, który rano zawiadomił policję o przepychance w kancelarii, również rozważa zgłoszenie sprawy do sądu.

– Pan nie doznał żadnych obrażeń, otrzymał informację w jaki sposób może dochodzić swoich roszczeń – informuje nadkom. Renata Laszczka-Rusek, rzecznik KWP w Lublinie. Postępowanie karne dotyczące działalności kancelarii prowadzi Prokuratura Rejonowa Lublin-Północ.

Czytaj więcej: https://kurierlubelski.pl/pracownicy-i-klienci-skarza-sie-na-kancelarie-prawna-z-lublina/ar/13740834/2

Tagi: , ,

5 komentarzy
Skomentuj »

  1. OSTRZEGAM WSZYSTKICH LEGATIS Z JEGO ABONAMETEM NA OBSLUGE PRAWNA TO WYLUDZANIE KASY I OSZUSTWO POZDRAWIAM

  2. NIE PODPISYWAC ŻADNEGO ABONAMENTU WYŁUDZAJĄ PIENIĄDZE MAM ZAMIAR ISĆ Z TYM NA POLICJĘ

  3. NIE MÓWIĄ PRAWDY JAK MA WYGLĄDAĆ OPŁATA ZA USŁUGĘ MAM ZAMIAR ISĆ Z TYM NA POLICJĘ

  4. MAM ZAMIAR ISĆ Z TYM NA POLICJĘ

  5. Ma ktoś info jak obecnie funkcjonuje ?

Skomentuj