LEGATIS: Pracownicy i klienci skarżą się na kancelarię prawną z Lublina

Gru 14th, 2018 | By | Kategoria: Aktualności, Artykuł Główny

Skargi klientów i żądania zapłaty od pracowników – z takimi problemami mierzy się jedna z kancelarii prawnych w Lublinie. Zatrudnieni mówią o nieprawidłowościach, szef unika odpowiedzi, a prokuratura prowadzi postępowanie.

W czwartek w siedzibie kancelarii w centrum Lublina interweniowała policja. Funkcjonariuszy wezwał były pracownik, który poskarżył się, że przełożony stosuje wobec niego przemoc fizyczną.- Jechałem samochodem służbowym.

W trakcie jazdy Tomasz P. wyłączył mi silnik. Groziło to wypadkiem. Przyszedłem do firmy wyjaśnić tę sytuację – wyjaśnia Piotr, były pracownik kancelarii. Na miejscu spotkał się z Tomaszem P. Doszło do kłótni, która przerodziła się w przepychankę. Następnie pracownik wezwał policję. Wszystkiemu winne emocje, które wśród zatrudnionych w kancelarii narastają już od kilku dni.

– Dziesiątego minął termin wypłaty, a część z nas nadal nie dostała pieniędzy. Zbliżają się święta, każdy ma swoje wydatki, a nie mam nawet z czego zapłacić za mieszkanie – skarży się jeden z pracowników. W podobnej sytuacji jest więcej osób, które przyszły przed siedzibę firmy. Siedem osób złożyło wypowiedzenia i domaga się wypłaty zaległych pensji. – Jesteśmy zatrudnieni na umowę zlecenie, a pracujemy jak na pełny etat. Czyli od poniedziałku do piątku od godz. 8 do 16 – przyznaje Joanna, która odpowiadała za kontakty z klientami. Dodaje, że zarzutów pod adresem kancelarii jest znacznie więcej.

LEGATIS Lublin
LEGATIS Lublin

Według byłych pracowników kancelarii, zdarzały się przypadki oszukiwania klientów. Na przykład, kiedy poszkodowany przyszedł po pojedynczą poradę prawną usłyszał, że będzie to go kosztowało 300 zł. Po podpisaniu umowy okazało się, że wykupił roczny abonament po 300 zł miesięcznie. Jednak nawet taka opłata nie gwarantuje odzyskania pieniędzy za odszkodowanie. Część klientów skarży się, że firma owszem, wywalczyła pieniądze za ubezpieczenie, ale nie przelała ich na konto poszkodowanych. To powoduje frustrację. Pracownicy z którymi rozmawialiśmy twierdzą, że nie ma dnia, żeby do kancelarii nie przyszedł niezadowolony klient.

Dużo negatywnych komentarzy pracowników można znaleźć na stronie najgorsza-praca.pl. Wśród nich: „Przetrzymują pieniądze, nie wypłacają zgodnie z umową” i „Radzę trzymać się z daleka. NIE PŁACĄ!”. Z drugiej strony, nie brakuje też pozytywnych opinii: „Bardzo dobrze wspominam naszą współpracę” – napisał Dawid. „Dzięki kancelarii uzyskałem odszkodowanie” – stwierdził Darek.

Firma ma siedzibę w Lublinie, gdzie pracuje kilkanaście osób, ale przedstawicieli handlowych ma w całej Polsce. Formalnie prezesem spółki jest Aneta P., ale faktycznie działalnością kieruje prokurent Tomasz P. To właśnie jego zapytaliśmy o domniemane nieprawidłowości w firmie. – Takie sytuacje nie miały miejsca – stwierdził Tomasz P. Zastrzegł, że nie ma dowodów na jakiekolwiek oszustwa. Odmówił odpowiedzi na kolejne pytania i zakończył rozmowę.

W czwartek byli zatrudnieni złożyli skargę do Państwowej Inspekcji Pracy. Zastanawiają się nad wytoczeniem firmie procesu zbiorowego. Pan Piotr, który rano zawiadomił policję o przepychance w kancelarii, również rozważa zgłoszenie sprawy do sądu.

– Pan nie doznał żadnych obrażeń, otrzymał informację w jaki sposób może dochodzić swoich roszczeń – informuje nadkom. Renata Laszczka-Rusek, rzecznik KWP w Lublinie. Postępowanie karne dotyczące działalności kancelarii prowadzi Prokuratura Rejonowa Lublin-Północ.

Czytaj więcej: https://kurierlubelski.pl/pracownicy-i-klienci-skarza-sie-na-kancelarie-prawna-z-lublina/ar/13740834/2

Tagi: , ,

13 komentarzy
Skomentuj »

 1. OSTRZEGAM WSZYSTKICH LEGATIS Z JEGO ABONAMETEM NA OBSLUGE PRAWNA TO WYLUDZANIE KASY I OSZUSTWO POZDRAWIAM

 2. NIE PODPISYWAC ŻADNEGO ABONAMENTU WYŁUDZAJĄ PIENIĄDZE MAM ZAMIAR ISĆ Z TYM NA POLICJĘ

 3. NIE MÓWIĄ PRAWDY JAK MA WYGLĄDAĆ OPŁATA ZA USŁUGĘ MAM ZAMIAR ISĆ Z TYM NA POLICJĘ

 4. MAM ZAMIAR ISĆ Z TYM NA POLICJĘ

 5. Ma ktoś info jak obecnie funkcjonuje ?

 6. Oszuści i naciągacze. Od chorego po wypadku w szpitalu wyłudził podpis na dokumentach. Pan podawał się za osobę reprezentującą prokuraturę. Sprawa została zgłoszona na policję, a prokurator okazało się że nawet jeszcze nie zdążył wszcząć postepowania w sprawie. Tacy ludzie maja nas reprezentować?

 7. Oszuści i wyłudzacze. Jak chcesz się wycofa skarżą do sądu i jak w moim przypadku przegrywają:)

 8. Poleci ktoś jak najlepiej zerwać umowę z firma legatis?

 9. Dzisiaj (24 VI 2019) byliśmy po raz kolejny w Legatisie (Północna 129) zapytać kiedy odzyskamy nasze piądze. Zaznaczam, że firma zwleka z wypłatą uzyskanego na naszą korzyść odszkodowania (- prowizja oczywiście) od roku!!! Ciągle nam obiecują i nie chcą przyjąć od nas żadnego wezwania. Nikt nic nie wie, nikt z tych ludzi tam pracujących nie ma pełnomocnictwa. Czekamy do przyszłego tygodnia, jak nie będzie pieniędzy na koncie idziemy do prokuratury.

 10. szukałem porady prawnej i nie moglem znalesc zadnej nieodplatnej pomocy radcy prawnego, wiec z racji tego podpisalem umowe z ta kancelaria Legatis, nie wiem co dalej z tym robic, czy ciagnac czy przerwac wspolprace z nimi, poniewaz po podpisaniu umowy przyszla faktura do zaplaty na kwote 120zl i w ciagu 2 tygodni musze zrealizowac te platnosc w celu pomocy odzyskania pieniedzy od pozwanej osoby. Wiec pytanie Co robic?

 11. My również z mężem zostaliśmy oszukani przez firmę LEGATIS. Pracownica podstępem zdobył podpis na umowie o oświadczenie usług. Pani obsługująca województwo opolskie jest tak cwana że po zdobyciu podpisu nie zostawiła umowy, aby nie było możliwości odstąpienia od tej umowy. Wszystkim zainteresowanym radzę dać sobie spokój bo zamiast pomocy wpędzą was w kłopoty. Bój z kancelarią właśnie się rozpoczął.

 12. Czy będzie podobny artykuł o niesławnym DRB z Legnicy?

 13. Wysoki ciemnowlosy przystojny facet, po googlach wykazuje pelne podbienstwo do T.P, pojawil sie zaraz po rodzinnym niesczesliwym zdarzeniu. Podpisalam dokumenty to fakt, ale realizacja umowy oraz oblsugi na procent pozostawia wiele do zyczenia ??.

Skomentuj