Kancelaria MEDITOR z Wrocławia pozwana za plagiat!!!

Przed Sądem Okręgowym w Poznaniu (sygn.akt: XIX GW 246/21) rozpoczyna się proces sądowy wytoczony spółce „MEDITOR” z Wrocławia. Spółka pozwana została za plagiat poradnika dla osób poszkodowanych.

W sierpniu 2020 roku spółka „MEDITOR” rozpoczęła rozsyłanie poradnika dla osób poszkodowanych. Materiały otrzymały różne stowarzyszenia i fundacja a także inne podmioty. Problem zaczął się wtedy, kiedy dostrzeżono łudzące podobieństwo z innym tego rodzaju wydawnictwem.

I tu zaczęły się problemu „MEDITORa”. Dotarliśmy do opinii biegłego sądowego, który w swojej opinii jednoznacznie stwierdził naruszenie prawa.

Analiza powyższych podobieństw, zdaniem biegłego, wskazuje jednoznacznie, że zapożyczenia występujące w dokumencie „Poradnik dla poszkodowanych” nie są przypadkowe. W opinii biegłego, rezygnacja z opatrywania cytatem przywoływanych fragmentów treści obcego autorstwa ma na celu stworzenie wrażenia, że autor „Poradnika dla poszkodowanych” stworzył wyżej wskazane treści samodzielnie.

Co ciekawe pomimo wielokrotnych naszych zapytań spółka „MEDITOR” ani razu nie odpowiedziała na nasze maile dotyczące przede wszystkim kto jest autorem spornego poradnik. Udało się nam jednak dotrzeć do nagrań rozmów telefonicznych w których radca prawny Maciej Szymański określany jest jako właściciel kancelarii „MEDITOR„.

Także w jednej z rozmów telefonicznych, którą dysponujemy, radca prawny Maciej Szymański potwierdza że jest współautorem spornego poradnika – padają słowa „my przygotowujemy … poradniki merytoryczne

W innej rozmowie, przedstawiający się jako dyrektor Pan Jan Kruszelnicki potwierdza, iż poradnik jest autorstwa „prawników z kancelarii„.

Zapytaliśmy o sprawę Pana radcę prawnego Maciej Szymańskiego – w odpowiedzi otrzymaliśmy maila od pełnomocnika o następującej treści.

Pan Maciej Szymański nie jest autorem spornego poradnika.

Pan Maciej Szymański w żaden sposób nie dopuścił się plagiatu.

Pan Maciej Szymański mógł co najwyżej przekazać osobom trzecim do
wykorzystania inne, w całości autorskie materiały, które stanowiły
niewielką część informacji użytych w spornym poradniku.

Pan Maciej Szymański nie uczestniczył w aktywny sposób w wydaniu lub
przygotowaniu poradnika.

Kwestia weryfikacji czy sporny poradnik narusza czyjekolwiek prawa
autorskie jest w tym momencie przedmiotem badania Sądu.

Jednak z treści nagrań rozmów telefonicznych jakie posiadamy wyłania się zupełnie inny obraz niż przedstawiony przez pełnomocnika Macieja Szymańskiego.

O przebiegu sprawy będziemy informować.

Podziel się

3 odpowiedzi

  1. Jan Kruszelnicki z Opola urodzony 31 pażdziernika 1959 roku – TAJNY WSPOŁPRACOWNIK KOMUNISTYCZNEJ SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA O PSEUDONIMEI KAZMIERZ – NR TECZKI 30769/2985 WUSW W OPOLU – sygnatura IPN Wr 010/3734

    Takich agentów wiecej dyrektorów ma „firma” MEDITOR – wstydzcie się.

    Kapusie komunistczni waszymi dyrektorami, niech się ludzie dowiedzą.

  2. Witam. Bylam agentem w Euco. W chwili obecnej Euco nie stosuje sie di RODO, przekazujac dane wrazliwe Agentom, którzy nie sa pracownikami EUCO.tym samym łamia prawo RODO

  3. Uważajcie na tych „specjalistów” z firmy MEDITOR to są gaminie jakich mało tak mnie wrobili że jestem do tyłu parę ładnych tysięcy. Nie polecam tej firmy NIKOMU.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

sprawdź również