Agenci EuCO trafią do aresztu? Śledczy o tym myślą.

lip 1st, 2010 | By | Kategoria: Aktualności, Artykuł Główny

– Bo wynika z niej, że dwóch agentów pracuje, mimo zakazu prowadzenia działalności gospodarczej – mówi nam Damian Mirecki, szef Wydziału Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Apelacyjnej w Rzeszowie.

Chodzi o Łukasza W. i Urszulę S. ze Stalowej Woli. Oboje są agentami Europejskiego Centrum Odszkodowań z Legnicy. To potężna kancelaria, która w imieniu ofiar wypadków walczy dla nich o odszkodowania od towarzystw ubezpieczeniowych. Poszkodowani muszą oddać kancelarii nawet 40 proc. odszkodowania. Ofiary często podpisują umowy z EuCO nieświadomie, gdy są w szpitalu.

Agenci kancelarii są podejrzani o podżeganie policjantów do bezprawnego przekazywania im nazwisk poszkodowanych w wypadkach i kolizjach drogowych. Oprócz Łukasza W. i Urszuli S. zarzuty w tej sprawie dostało dwóch innych agentów EuCO i pięciu policjantów. Prokuratura podejrzewa, że za każdą informacje o ofierze funkcjonariusze dostawali od 50 do 100 zł.

O całej sprawie pisaliśmy w poniedziałkowej „Gazecie”. Jak udało nam się ustalić, Łukasz W. (były policjant) i Urszula S. nadal pracują w EuCO, mimo, że dostali prokuratorski zakaz prowadzenia działalności gospodarczej. Centrala kancelarii również nas zapewniała, że wszyscy jej agenci zostali zawieszeni.

Wszyscy agenci mają także zakaz opuszczania kraju. Prokuratura zapowiada, że zastanowi się nad zmianą środków zapobiegawczych na surowsze wobec Łukasza W. i Urszuli S. On wyszedł na wolność za poręczeniem majątkowym w wysokości 15 tys. zł, a ona musiała wpłacić 20 tys. zł.

– Nie wykluczamy, że wystąpimy o tymczasowy areszt wobec agentów. Zakaz pracy miał odciągnąć ich od ewentualnych kontaktów z osobami, dla których wyłudzono odszkodowania. Istnieje obawa, że mogą się z nimi kontaktować – twierdzi prokurator Mirecki.

Na razie wszyscy agenci złożyli zażalenia na dotychczasowe środki zapobiegawcze. Sąd rozpatrzy je w najbliższy czwartek. – Na posiedzeniu powołamy się na artykuł „Gazety”, że zawieszeni agenci, mimo zakazu, pracują. Sami również będziemy to sprawdzać – zapewnia Mirecki.

EuCO pytane przez nas, dlaczego ich agenci nadal pracują, odpowiada: – Wspomniane osoby są zawieszone w czynnościach agentów. Mają zakaz kontaktów z klientami i nie mogą podpisywać umów – zapewnia Damian Kuraś, rzecznik EuCO.

I poprosił „Gazetę” o przekazane nagranej przez nas rozmowy z S. – Jeżeli nagranie potwierdzi, że Urszula S. złamała postanowienia Kodeksu Etycznego, zostaną wobec niej podjęte odpowiednie kroki. Zarząd EuCO nakazuje swoim pracownikom bezwzględne przestrzeganie kodeksu pod rygorem usunięcia z firmy – napisał rzecznik.

Czy bez udostępnienia nagrania, ECO konsekwencji nie wyciągnie? Tego kancelaria nam już nie wyjaśnia.

Źródło: Gazeta Wyborcza Rzeszów

5 komentarzy
Skomentuj »

  1. A dlaczego agenci a nie szefowie tej przestępczej firmy. Nie ma co ukrywac, że agenci tylko realizuja plany szefów. Gdyby tak było jak twierdzi Pan Damian to by zaraz wylecieli z firmy, a jak było rok temu ??? Dokładnie tak samo, ta Pani która namawiała do korupcji pracuje w firmie Euco do dzisiaj. Dlaczego? Bo taka jest zasada działania tej firmy.

  2. Cyt.: „Zarząd EuCO nakazuje swoim pracownikom bezwzględne przestrzeganie kodeksu pod rygorem usunięcia z firmy – napisał rzecznik”.
    Taaaak? To dlaczego pracownik EuCO, niejaka pani Mazur z Suwałk jeszcze pracuje? Toż to szok, co ona robi przy podpisywaniu umów.

  3. Tak się dzieje i dziać się będzie, dopóki ten kto podpisuje z poszkodowanym umowę nie będzie osobiście odpowiadał za jej realizację. Agenci to z reguły ludzie nastawieni na zyski, którzy nie potrafią odpowiadać na szczegółowe pytania i najczęściej porywa ich wysoka fala fantazji – poprostu wprowadzają poszkodowanych w błąd. Ja prowadzę działalność „odszkodowawczą” ale to poszkodowany mnie odnajduje, nie zatrudniam naganiaczy, a sprawy są realizowane od początku do końca wyłącznie przeze mnie osobiście i gwarantowane są moim osonbistym majątkiem. Nie chowam się za Sp. z o.o.

  4. Do Jarosława.
    Czyli jesteś prawnikiem i lekarzem zarazem, bo nie wyobrażam sobie żebym podpisał umowe z kimś kto prowadzi firme odszkodowawczą i sam do końca prowadzi sprawe o odszkodowanie. Napisz jeszcze co robisz jak firma ubezpieczeniowa nie chce wypłacić odpowiedniego odszkodowania. Po tym co napisałeś jesteś dla mnie jesteś niewiarygodny. Zaznaczam że nie pracuje dla EuCO i jestem przeciwnikiem ich podejścia do klienta.

  5. Jarosław oczywiście nie jest nastawiony na zysk i pracuje za darmo 🙂 Ci, którzy pracują, zeby zarobić są źli. Nic dziwnego, że nie boi się ryzykowac majątkiem bo najwyraźniej niewielkie to ryzyko.

Skomentuj