Marta Kaczyńska odebrała ubezpieczenie za śmierć rodziców – 3 mln zł

Wrz 9th, 2010 | By | Kategoria: Aktualności

Marta Kaczyńska otrzymała już ubezpieczenie z tytułu tragicznej śmierci rodziców na łączną kwotę 3 mln zł. Informacje te potwierdzili urzędnicy Kancelarii Prezydenta.
– Co prawda kancelaria nie jest jednostką, która wypłaca ubezpieczenie, ale wiemy, że pieniądze z tego tytułu zostały wypłacone już przez ubezpieczyciela – powiedział jeden z wysokich rangą urzędników Pałacu.

Jak udało się ustalić, Lech Kaczyński był ubezpieczony na 2 mln zł, a jego żona na milion. W sumie więc Kaczyńska od firmy ubezpieczeniowej Warta otrzymała 3 mln zł. Wiadomo też, że umowa obejmująca ubezpieczenie tragicznie zmarłej pary prezydenckiej była kontynuacja tej, którą miał Aleksander Kwaśniewski. Podobno polisa miała bardzo szeroki zakres – obejmowała m.in. podróże zagraniczne oraz krajowe.

Do wypłaty ubezpieczenia Wartę wyznaczyli urzędnicy z Kancelarii. Nikt z pracowników firmy nie chciał jednak ujawnić żadnych szczegółów. – Nie udzielamy tego typu informacji – powiedziała dyrektor biura PR Warta S.A. Monika Nowakowska.

„Super Express”, ps

Tagi: ,

2 komentarze
Skomentuj »

  1. Rozumiem, że składki na takie ubezpieczenie płaci państwo? No co zrobić nawet te 3 miliony nie zrekompensują jej rodziców

  2. Ubezpieczenie to jedno, a odszkodowanie?

Skomentuj