PIDiPO chce wstąpic do KIG

Wrz 26th, 2010 | By | Kategoria: Aktualności

Polska Izba Doradców i Pośredników Odszkodowawczych (PIDiPO) złożyła wniosek o przyjęcie w poczet członków Krajowej Izby Gospodarczej, która skupia ponad 140 organizacji biznesowych. – Pogłębianie relacji rynkowych poprzez dialog i wymianę doświadczeń z przedsiębiorcami z innych sektorów usług i produkcji jest dla branży odszkodowawczej o tyle istotne, że jeszcze do niedawna była ona postrzegana niechętnie nawet przez swoje najbliższe otoczenie rynkowe – ubezpieczycieli – mówi Bartłomiej Krupa, prezes PIDiPO. – Zamierzamy stymulować rozwój doradztwa odszkodowawczego i jakości świadczonych przez nas usług i jesteśmy przekonani, że dzięki temu możemy wnosić do procesu likwidacji szkody nie tylko wartość dodaną dla naszych klientów, ale również być partnerami dla ubezpieczycieli wpływając na usprawnienie postępowania odszkodowawczego – dodaje Krupa.

Przynależność do Krajowej Izby Gospodarczej ma również propagować prowadzenie działalności gospodarczej w branży odszkodowawczej z uwzględnieniem wartości przyświecających tej organizacji, w szczególności społecznej odpowiedzialności biznesu.

Polska Izba Doradców i Pośredników Odszkodowawczych ma zamiar również aktywnie wpływać na kształt regulacji prawnych tak dotyczących warunków wykonywania zawodu, jak i szeroko pojętej problematyki odszkodowań, tworząc tym samym warunki sprzyjające prowadzeniu działalności z zakresu doradztwa odszkodowawczego, a jednocześnie poprawiając sytuację prawną wszystkich osób poszkodowanych w wypadkach, którym przysługują roszczenia odszkodowawcze. PIDiPO postrzega perspektywę przynależności do KIG jako możliwość wzmocnienia znaczenia głosu doradców i pośredników odszkodowawczych oraz podniesienie prestiżu ich pracy. Pierwszym formalnym krokiem Izby w tym kierunku było złożenie wniosku do Ministra Pracy i Polityki Społecznej o ujęcie nowych profesji w klasyfikacji zawodów i specjalności.

Komentarze są zablokowane.

Skomentuj