Dwaj policjanci zatrzymani, grozi im 10 lat za przekazywanie danych o ofiarach wypadków.

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi kobiecie oraz dwóm policjantom z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Zostali oni zatrzymani w związku ze sprawą nielegalnego sprawdzania i przekazywania policyjnych danych za korzyści majątkowe. Kobieta przyznała się już do zarzucanego jej czynu.

Sprawą policjantów z Bydgoszczy zajmuje się Prokuratura Okręgowa w Warszawie.
– 4 lutego zostały zatrzymane w tej sprawie trzy osoby, którym prokurator przedstawił zarzuty o charakterze korupcyjnym – poinformował nas prok. Przemysław Nowak, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Zarzuty usłyszeli dwaj funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy – Krzysztof M. i Robert M. – były i obecny pracownik Wydziału do Walki z Korupcją.

– Zarzuty dotyczą sprawdzania i przekazywania danych osobie nieuprawnionej w zamian za korzyść majątkową – powiedział Nowak. – Zarzut obejmuje dokonanie kilkuset sprawdzeń informacji w okresie od lutego do czerwca 2015 roku, w zamian za korzyść majątkową nie mniejszą niż 21,5 tys. złotych – dodał prokurator.
Zatrzymana także kobieta

Osobą, która otrzymywała informacje, była Justyna Z. Kobieta również została zatrzymana. – Usłyszała zarzut udzielenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom. Justyna Z. prowadziła działalność związaną z usługami detektywistycznymi – powiedział Nowak. Kobieta przyznała się i złożyła już wyjaśnienia.

Podejrzani policjanci nie przyznali się do stawianych im zarzutów, jeden z nich złożył wyjaśnienia.
– W dniu dzisiejszym prokurator skierował do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie wobec trojga podejrzanych. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności – zakończył Nowak.

tvn24.pl

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sprawdź również
tagi