Konferencja IETL – XVII Dni Europejskiego Prawa Ubezpieczeń Komunikacyjnych

paź 7th, 2016 | By | Kategoria: Aktualności, Artykuł Główny

Instytut Europejskiego Prawa Ubezpieczeń Komunikacyjnych z siedzibą w Luksemburgu był organizatorem XVII Dni Europejskiego Prawa Ubezpieczeń Komunikacyjnych w Warszawie. Konferencja odbyła się w dniach 5-7 października w Warszawie. Bez wątpienia było to najważniejsze wydarzenie w naszym kraju poświęcone tematyce prawa ubezpieczeń komunikacyjnych w tym problematyce odszkodowań i zadośćuczynienia. Najbardziej znani prelegenci z kraju i z Europy, komplet uczestników oraz gorące panele dyskusyjne to to co najważniejsze na takich konferencjach. Bez wątpienia profesjonalna organizacja konferencji jak i jej skala pozwalają na ocenę wydarzenia jako najważniejszego jakie odbyło w 2016 roku.

Instytut Europejskiego Prawa Ubezpieczeń Komunikacyjnych jest organizacją pożytku publicznego z siedzibą w Luksemburgu. Instytut to nie tylko forum ekspertów z zakresu prawa ubezpieczeń komunikacyjnych, ale również miejsce, z którego płyną ważne impulsy wywierające wpływ na kształt prawa europejskiego. Instytut współpracuje bowiem z decyzyjnymi Instytucjami Unii Europejskiej.

Celem instytutu jest rozwiązywanie aktualnych problemów związanych z poruszaniem się po międzynarodowych drogach i wypracowanie rozwiązań harmonizujących stosowanie prawa w Europie, poprzez między innymi:
– Wspieranie wymiany najnowszej wiedzy i praktycznych rozwiązań prawnych w Europie;
– Stworzenie forum spotkań wybitnym ekspertom;
– Dialog z Instytucjami Unii Europejskiej;
– Wypracowywanie kierunków rozwoju i kształtowania prawa w UE;
– Wspieranie rozwoju prac naukowych w zakresie prawa prywatnego międzynarodowego.

Program Dzien Polski_05102016_final
Tagi: , ,

Komentarze są zablokowane.

Skomentuj