Lublin: Karina Łukaszczuk Kancelaria Prawna – firma upadła, klienci zostali bez pieniędzy

[sg_popup id=”2″ event=”onload”][/sg_popup]

W tak zwanej branży od kilku miesięcy krążyły pogłoski o problemach finansowych Kancelarii Prawnej Karina Łukaszczuk z Lublina. Po Internecie krążyły wiadomości od klientów, którym wypłacano ich środki w ratach lub nie płacono w ogóle. Zaczęły się także skargi współpracowników, że „zostali oszukani” wraz z klientami. Udało się nam dotrzeć do byłych klientów Pani Kariny Łukaszczuk, osoby te potwierdzają zarzuty. Nie otrzymały środków przyznanych im przez towarzystwa ubezpieczeniowe lub otrzymały tylko część tych środków. Telefony w firmie milczą, do pewnego momentu ktoś odpisywał na SMSy klientów.

Sprawa stała się jasna kiedy okazało się, że biura firmy są już zatknięte. W lutym br. zdjęte zostały szyldy, firma przestała faktycznie istnieć. Pani Karina Łukaszczuk zaczęła być poszukiwana nie tylko przez swoich klientów ale także kontrahentów, firma leasingowa poszukiwała pojazdów, które chciała zabezpieczyć w związku z niespłacaniem rat leasingowych, konta firmy zostały zajęte przez ZUS i US.

Dla wszystkich stało się jasne, że mają już niewielkie szanse na odzyskanie swoich pieniędzy. W końcu do sprawy wkroczyły organy ścigania i obecnie prowadzone jest postępowanie przez Prokuraturę Rejonową Lublin Północ, prokurator Dorota Brzozowska-Fałek sygn. akt: 1Ds. 160/17 i tam powinni się zgłaszać z zawiadomieniami wszyscy pokrzywdzeni. W chwili obecnej poszkodowanych jest kilkadziesiąt osób, jednak kolejne wciąż się zgłaszają, sprawa jest jak najbardziej rozwojowa.

Niestety po raz kolejny dochodzi do sytuacji kiedy „firma” odszkodowawcza bankrutuje, pozostawiając na przysłowiowym lodzie swoich klientów. Klientów którym te środki są tak niezbędne i potrzebne. Oczywiście nie bez „winy” są także klienci, którzy bez sprawdzenia firmy, bez sprawdzenia czy firma jest pod nadzorem państwowym, ma ubezpieczenie, …. podpisują umowy, tylko ze względu na składane obietnice bez pokrycia. Niestety tym razem nikt raczej nie odzyska swoich pieniędzy a jeśli to na pewno będzie to bardzo trudne.

Szkoda także, że tzw. izby gospodarcze firm odszkodowawczych umywają ręce i nie są zainteresowane realnym zabezpieczeniem klientów na wypadek bankructw firm a są jedynie gronami własnej adoracji i dbania o własne interesy. Kancelaria Prawna Karina Łukaszczuk była członkiem jednej z takich izb, PIDIPO izba spółki VOTUM, od 2013 roku. Członkostwo w tej izbie miało stanowić gwarancję rzetelności i wypłacalności, jak zweryfikowała to rzeczywistość tak nie jest. Co więcej PIDIPO oraz spółka VOTUM nie odpowiedziała na nasze pytania. Wielka szkoda ponieważ moglibyśmy zweryfikować, czy rzeczywiście izba powołana została dla ochrony interesów firm odszkodowawczych w tym tych nieuczciwych i jakie kroki podjęła czy miała zamiar podjąć w celu ochrony klientów przed nieuczciwymi firmami.

Wielokrotnie próbowaliśmy się skontaktować z Kancelarią Prawną Karina Łukaszczuk z Lublina, korespondencja z adresu Narutowicza 14 z Lublina nie jest odbierana. W ostatnim czasie policja pod nadzorem prokuratora zabezpieczyła całą dokumentację znajdującą się w siedzibie firmy.

LC

Podziel się

6 odpowiedzi

 1. Klienci dlaczego dajecie pełnomocnictwa do odbioru Waszych świadczeń czy też odszkodowań? Niczego Was nie nauczyły wcześniejsze tego typu przypadki. Wystarczy myśleć.

 2. Kancelaria prawna przywłaszczała sobie pieniądze klientów. Wkroczył prokurator

  Do śledczych zgłaszają się kolejne poszkodowane osoby, które padły ofiarami nieetycznych praktyk jednej z kancelarii prawnej w centrum Lublina.

  – Do tej pory otrzymaliśmy już trzy zgłoszenia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez osoby związane z kancelarią Kariny Ł. z Lublina. Wszystkie sprawy powiązaliśmy w jedno śledztwo – informuje Agnieszka Kępka, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

  Chodzi o znaną kancelarię prawną, która specjalizowała się w odzyskiwaniu odszkodowań. – Z zawiadomień złożonych w prokuraturze wynika, że prawnicy odzyskiwali dla swoich klientów pieniądze, jednak nie przekazywali ich potem klientom w całości lub w ogóle. W ten sposób wyrządzili szkodę opiewającą na prawie 60 tys. zł – wyjaśnia Kępka.

  Jedna z osób, która zwróciła się do śledczych miała stracić 40 tys. zł. Kolejna została oszukana na 16 tys. zł. Ostatnia z ofiar straciła ok. czterech tysięcy złotych. Jednak nieoficjalnie mówi się, że w sprawie może być dużo więcej poszkodowanych, nawet kilkanaście osób, a straty mogą sięgnąć kilkuset tysięcy złotych. – Wciąż zbieramy materiał dowodowy i czekamy na zgłoszenie się kolejnych osób – podkreśla rzeczniczka lubelskich śledczych.

  Jak ustaliliśmy, prokuratura prowadzi śledztwo na razie w sprawie przywłaszczenia, a nie przeciwko Karinie Ł. – Nie postawiliśmy jej jeszcze zarzutów, nie przesłuchaliśmy jej nawet, bo najpierw musimy mieć pewność, że to ona, a nie jakiś inny pracownik kancelarii jest odpowiedzialny za przywłaszczenie pieniędzy klientów – tłumaczy Agnieszka Kępka.

  Udało nam się też ustalić, że znana kancelaria prawna z Lublina, którą prowadziła Karina Ł., została kilka tygodni temu wykreślona z listy prowadzonej przez Polską Izbę Doradców i Pośredników Odszkodowawczych.

  Z samą zainteresowaną nie udało nam się skontaktować. Strona internetowa jej kancelarii zniknęła już z sieci. W internecie można jednak znaleźć wiele negatywnych opinii i komentarzy od niezadowolonych klientów. – Odradzam korzystania z usług tej firmy. Karina Ł. okłamuje klientów, nie wypłaca odszkodowań, przywłaszczając sobie pieniądze. Okrada ich – pisze internauta Robert.

  Co ciekawe, wobec Kariny Ł. nie został nawet zastosowany dozór policyjny. – Nie mamy pewności, czy kobieta przebywa w mieście, czy nawet w naszym kraju – tłumaczy Kępka.

  http://www.kurierlubelski.pl/wiadomosci/lublin/a/kancelaria-prawna-przywlaszczala-sobie-pieniadze-klientow-wkroczyl-prokurator,11766484/

 3. Wlad,
  Zauroczony handlowcem klient nie patrzy na firmę, którą gość reprezentuje…. Sorry ale nie.

 4. Ponad 200 tys. zł strat. Kancelaria z Lublina oszukiwała klientów z całego kraju?

  Setki tysięcy złotych strat i dziesiątki pokrzywdzonych. Tak kończy się działalność jednej z kancelarii odszkodowawczych z Lublina. Prowadzącej firmę Karinie Ł. śledczy stawiają kolejne zarzuty

  Obecnie mamy już około 30 pokrzywdzonych, którzy obliczają swoje straty na ponad 200 tys. zł – wyjaśnia Agnieszka Kępka, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie. – Karina Ł. usłyszała dotychczas zarzuty dotyczące 15 osób. W sprawie planowane są jednak dalsze czynności.

  Karina Ł. prowadziła w centrum Lublina tzw. kancelarię prawną. Zajmowała się pośrednictwem w uzyskiwaniu odszkodowań od firm ubezpieczeniowych. Z usług tego rodzaju pośredników korzystają np. poszkodowani w wypadkach. Z ustaleń śledczych wynika, że firma Kariny Ł. nie była do końca uczciwa wobec swoich klientów.

  – Kancelaria uzyskiwała należne odszkodowania, ale pieniądze nie trafiały na rachunki klientów – wyjaśnia prokurator Kępka. – Obecnie ustalamy, co stało się ze środkami z odszkodowań.

  Sprawa wyszła na jaw po tym, jak do prokuratury zaczęli zgłaszać się klienci Kariny Ł. Początkowo postępowanie dotyczyło kilku osób. Grupa pokrzywdzonych cały czas rośnie. Jak ustaliliśmy, do śledczych spływają zgłoszenia z całego kraju. Nielegalny proceder miał trwać przynajmniej od maja ubiegłego roku. Już wtedy pojawiły się niepokojące sygnały dotyczące działania kancelarii.

  – Oszukuje zarówno klientów, jak i agentów. Nie wypłaca odszkodowań klientom oraz prowizji agentom – alarmowali internauci.

  Klienci kancelarii mieli tracić od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. – Nadal analizujemy dowody. Obecnie postępowanie prowadzone jest pod kątem przywłaszczenia mienia. Nie możemy jednak wykluczyć, że kwalifikacja prawna zostanie zmieniona na oszustwo – dodaje prokurator Kępka.

  W takim wypadku Karina Ł. musiałaby się liczyć z karą do 8 lat więzienia. Jej kancelaria zakończyła już działalność. Firmowa strona internetowa zniknęła z sieci. Sama Karina Ł. czeka na zakończenie śledztwa na wolności. Jak informuje prokuratura, wobec kobiety zastosowano dozór policyjny.

  http://www.dziennikwschodni.pl/lublin/ponad-200-tys-zl-strat-kancelaria-z-lublina-oszukiwala-klientow-z-calego-kraju,n,1000195568.html

 5. Pani startowała z PO, także to wiele tłumaczy.
  Wybory samorządowe do Sejmiku Województwa Lubelskiego
  okręg 2 poz. 8.
  https://www.google.pl/imgres?imgurl=https%3A%2F%2Fi.ytimg.com%2Fvi%2FtQdsFEu7w6I%2Fmaxresdefault.jpg&imgrefurl=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DtQdsFEu7w6I&docid=kv6lvtLNCl3u0M&tbnid=r7ZTDJ-Qa1wJdM%3A&vet=10ahUKEwiD8cTTw-HVAhWlE5oKHYouCCUQMwglKAAwAA..i&w=1920&h=1080&client=firefox-b&bih=720&biw=1143&q=Karina%20%C5%81ukaszczuk&ved=0ahUKEwiD8cTTw-HVAhWlE5oKHYouCCUQMwglKAAwAA&iact=mrc&uact=8

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sprawdź również
tagi