Spółka „POMOGĘ CI” z Giżycka pobiera zawyżone wynagrodzenie?

Z analizy treści umowy spółki „POMOGĘ CI” z siedzibą w Giżycku wynika , iż spółka pobierała od swoich klientów zawyżone i nienależne wynagrodzenie.

W 2021 roku spółka „Pomogę Ci” podpisała z klientami umowy o dochodzenie roszczeń odszkodowawczych. Kliencie zostali poinformowani o wynagrodzeniu spółki w wysokości 20%. Po otrzymaniu pierwszych świadczeń okazało się, iż wynagrodzenie spółki to jednak nie umówione 20% tylko prawie 25%!!!

Po szybkim przeliczeniu okazało się że umówiona kwota 20% to kwota netto bez podatku VAT a po jego dodaniu wychodzi prawie 25% prowizji.

Klienci poczuli się oszukani – czy słusznie?

Racja w 100% leży po stronie klientów i pobranie prawie 25% prowizji zamiast 20% jest bezprawne. Zgodnie z obowiązującym prawem jak i jego wykładnią (np. wyrok SO w Warszawie – sygn. akt XVII AmA 35/16) jasno stanowi, iż przedsiębiorca w umowach zawieranych z konsumentami musi podawać wynagrodzenie uwzględniające także wynikające z podatku od towaru i usług tzw. VAT. Przedsiębiorca nie może posługiwać się tzw. kwotą netto a jeśli się nią pokazuje to jego całkowite wynagrodzenie musi wynosić właśnie tyle ile podał czyli 20% brutto a nie 20% netto z czego wynika prawie 25% brutto.

Staraliśmy się kontaktować ze spółką „Pomogę Ci” z Giżycka zarówno z Panią dyrektor naczelną Heleną Zdanowicz Rogalską jaki i Panem prokurentem Karolem Rogalskim czy zwrócą klientom nienależnie pobrane wynagrodzenie. Niestety ani na nasze maile ani telefony i smsy nie odpowiedzieli.

Dane opisywanego podmiotu: POMOGĘ CI SP. Z O.O. ul. DĄBROWSKIEGO 10 / 1, 11-500 GIŻYCKO, KRS 0000621198

Podziel się

Jedna odpowiedź

  1. Potwierdzam tak działa ta firma. Dopiero przy rozliczeniu dowiedziałem się że jednak mam zapłacić więcej. Mieli być tańsi a okazało się że są dużo drożsi. Nie polecam bo to firma kogucik i zdzierają jak mało kto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sprawdź również
tagi