EUCO: Byli „liderem” rynku odszkodowań. Złożyli wniosek o postępowanie sanacyjne i ogłoszenie upadłości

Zarząd Europejskiego Centrum Odszkodowań złożył do Sądu Rejonowego w Legnicy wnioski o otwarcie postępowania sanacyjnego oraz o ogłoszenie upadłości. Powodem jest brak możliwości wykupu obligacji serii B i płatności odsetek. Spółka nie spłaciła też raty kredytu zaciągniętego w Santander Bank Polska.

W sierpniu w money.pl napisaliśmy, że EuCO, niegdyś lider rynku odszkodowawczego, walczy o przetrwanie. Ma problemy z terminowym wypłacaniem należności klientom. Sprawa ostatnio przybiera na sile. Firmę trawi konflikt wewnętrzny oraz konsekwencje koronakryzysu. Ścisłe kierownictwo wierzy, że wyprowadzi ją na prostą w ciągu najbliższych sześciu miesięcy.

EuCo poinformowało w komunikacie z 15 października, że w odniesieniu do wniosku o ogłoszenie upadłości zarząd spółki wnosi o wstrzymanie jego rozpoznania do czasu wydania prawomocnego orzeczenia w sprawie wniosku restrukturyzacyjnego.

Zdarzeniem bezpośrednio powodującym zaktualizowanie się stanu zagrożenia niewypłacalności emitenta jest brak wystarczających środków finansowych niezbędnych do jednoczesnego pokrycia kosztów prowadzenia działalności operacyjnej oraz wypłaty odsetek i częściowego wykupu obligacji Serii B (na łączną kwotę 1,44 mln zł) – napisano w komunikacie.

EuCo chce restrukturyzacji

Wraz z wnioskiem o otwarcie postępowania sanacyjnego EuCo przesłał wstępny plan restrukturyzacyjny zakładający stabilizację działalności operacyjnej w zakresie pozyskiwanych zleceń i próbę osiągnięcia tendencji wzrostowej (w tym rozwój segmentu kapitalizacji rent i szkód osobowych), a także rozłożenie na raty części obecnych zobowiązań oraz – jeżeli okaże się to niezbędne – ich częściową redukcję w drodze układu.

Jak poinformowano w komunikacie, intencją zarządu jest restrukturyzacja i kontynuowanie działalności EuCo. W osobnym komunikacie Europejskie Centrum Odszkodowań poinformowało, że nie spłacił raty kredytu zaciągniętego w Santander Bank Polska w wysokości 12,22 mln zł. 14 października EuCo było zobowiązane dokonać spłaty raty tego kredytu w wysokości 0,39 mln zł.

money.pl

Podziel się

Jedna odpowiedź

  1. Hahahaha zabrakło liderom 390 tys zł tyle ile kosztuje jeden lepszy samochód. Dno, zawsze byli dnem. Od zawsze w sieci pojawiała się masa informacji jaka to słaba firma aż się ziściło. Ale może ktoś napisze o milionowych odprawach i ucieczce członów zarządu … i może jeszcz o nowej spółeczce która powstała pod tym samym adresem ANOS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ REGON: 521486769, NIP: 6912559958 ul. ŚW. MAKSYMILIANA KOLBE, nr 18, lok. —, miejsc. LEGNICA, kod 59-220, poczta
    LEGNICA, kraj POLSKA i drugi adres ul. —, nr 7, lok. —, miejsc. SZCZYTNIKI NAD KACZAWĄ, kod 59-216, poczta KUNICE, kraj POLSKA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sprawdź również
tagi