Konferencja prasowa pt. „Czy w Polsce mamy piramidę finansową, w której poszkodowanymi są… ofiary wypadków drogowych?”

Konferencja prasowa pt. „Czy w Polsce mamy piramidę finansową, w której poszkodowanymi są… ofiary wypadków drogowych?” z udziałem przewodniczącego Komisji Ustawodawczej Krzysztof Kwiatkowski.
W konferencji wzięli udział także przedstawiciel Alter Ego Stowarzyszenia Pomocy Poszkodowanym w Wypadkach Drogowych Janusz Popiel, poszkodowany w wypadku Łukasz Gruźlewski oraz mecenas Marta Zakrzewska, specjalistka z zakresu spraw odszkodowawczych ofiar wypadków komunikacyjnych.

Oglądamy i trochę przecieramy oczy z niedowierzania. A jak wy oceniacie konferencję?

Konferencja prasowa Senat RP – 21 października 2022

Podziel się

5 odpowiedzi

 1. Dwaj „liderzy” VOTUM i EuCO swoimi działaniami ośmieszyli branżę. Teraz Pan Janusz przykrywka Popiel stara się zrobić na tym swój interes.

  Dla tych którzy nie pamietają – pamiętny tekst z Gazety Wyborczej „Bicz na dłużników” – nie cały bo jest za długi

  Stowarzyszenie Pomocy Poszkodowanym w Wypadkach „Alter Ego” szokuje. Wynajęło firmę windykacyjną, która ściga skazanych za jazdę po pijanemu.

  Pani Małgorzacie Z., matce studenta, łamie się głos: – Najpierw było to pismo. Grozili, że będzie wciągnięty na jakąś czarną listę dłużników. Potem miałam telefon z firmy windykacyjnej. Jakiś mężczyzna groził, że jeżeli syn nie zapłaci, to on „zacznie działać”. Siedzę teraz jak na rozżarzonych węglach. A przecież Dominik spłacił wszystko, tylko gdzieś zapodział się dowód wpłaty pierwszej raty.

  Mam wątpliwości, czy Alter Ego mogło się zwrócić do firmy windykacyjnej. Jeżeli coś do nich nie dotarło, powinni raczej powiadomić sąd – mówi Elżbieta Tempczyk, szefowa zespołu kuratorów w praskim sądzie.

  Przez kuratorów „sprawa Dominika Z.” dotarła do warszawskich sędziów. – Rozniosłem to „wezwanie do zapłaty” po wydziałach, by się sędziowie zastanowili, czy powinni zasądzać na rzecz tej organizacji – mówi wiceprezes praskiego sądu rejonowego Marek Dobrasiewicz.

  Bogdan Wróblewski: Ile w ostatnim roku zasądzono na rzecz Alter Ego?
  Janusz Popiel, prezes stowarzyszenia: Na biuro w Warszawie ok. 1,2 mln zł.

  Czy Pan wie, że są ludzie, którzy przez Pana płaczą?
  – Jacy ludzie?

  Ci, na których Alter Ego nasłało firmę windykacyjną.
  – A to wiem. Będziemy ich ścigać z całą bezwzględnością, bo nie może być tak, że wyrok to fikcja. Zaległości wobec nas sięgały już ok. 3 mln zł. Umowę z firmą Intrum-Iustitia podpisaliśmy w październiku.

  Ile bierze za ściągnięcie długu?
  – Od 15 do 25 proc., im niższa kwota, tym prowizja wyższa. Ściągają tylko niewykonane wyroki sprzed dwóch, trzech lat, bo najpierw my sami dzwonimy, piszemy wezwania do zapłaty.

  To kosztuje, a te pieniądze powinny trafić do poszkodowanych.
  – To lepiej, żeby nie trafiało nic? Teraz mam nadzieję, że co najmniej 80 proc. zasądzonych kwot uda się wyegzekwować.

  I to tyle Pan Janusz prykrywaka Popiel oddawała nawet 25% firmie windykacyjne z pieniędzy które powinny trafić do poszkodowanych!!!!! I to by było na tyle w sprawie wiarygodności.

 2. Jestem od wielu lat Agentem EuCO. To co się dzieje od wielu lat,to masakra! Klienci nie otrzymują należnych pieniędzy. Pół roku temu podczas rozmowy z kumplem powiedziałem, że Euco ogłosi upadłość, Zarząd założy nową firmę i karawana jedzie dalej 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sprawdź również
tagi