Rekompensaty za maluchy i duże fiaty. Państwo wciąż oddaje pieniądze

Choć po przeszło 40 latach może to być zaskoczenie, to wciąż można odzyskać pieniądze wyłożone w PRL-u na malucha lub dużego fiata. Mowa o nawet ponad 20 tys. zł.

Obwieszczenie w sprawie rekompensat za pieniądze przedpłacone przed wieloma laty na wymarzone samochody zostało opublikowane w Monitorze Polskim. Na środki od państwa mogą liczyć osoby, które wniosły przedpłaty na zakup samochodów osobowych marki Fiat 126p lub FSO 1500.

Stawki za te auta są regularnie aktualizowane. W obwieszczeniu wskazano stawki, które będą obowiązywać w II kwartale 2023 r.:

– 17 tys. 517 zł, jeżeli przedpłata została wniesiona na samochód marki Fiat 126p

– 24 tys. 823 zł, jeżeli przedpłata została wniesiona na samochód marki FSO 1500.

W ubiegłym roku było to odpowiednio nieco ponad 15 tys. zł i ponad 22 tys. zł.

„Kluczowym warunkiem, żeby tę rekompensatę otrzymać, jest posiadanie nadal otwartego rachunku przedpłaty” – tłumaczyła w 2021 r. portalowi motofakty.pl Iwona Prószyńska, rzeczniczka Ministerstwa Finansów.

„Okazuje się, że rekompensata jest tylko dodatkiem, przy czym można ją dostać tylko wtedy, gdy wpłaty na rachunku przedpłaty były dokonywane regularnie. Oprócz rekompensaty, o ile nie było żadnych przerw we wpłatach, osoba dokonująca przedpłaty może odzyskać wniesiony wkład wraz z należnymi odsetkami. Aby to zrobić, niedoszły właściciel malucha lub dużego fiata może zgłosić się do placówki PKO Banku Polskiego, przy czym oprócz dowodu osobistego musi również mieć ze sobą książeczkę przedpłaty” — tłumaczył z kolei portal auto-świat.pl.

businessinsider.com.pl

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sprawdź również
tagi