Media: Milionerka z PiS chce wrócić na stare śmieci. 20 lat była na bezpłatnym urlopie

Małgorzata Sadurska, była posłanka PiS, po odwołaniu z zarządu PZU zgłosiła gotowość powrotu do swojej dawnej pracy w Miejskim Urzędzie Pracy w Lublinie – podaje onet.pl. Miała również zawnioskować o przedłużenie bezpłatnego urlopu, na którym przebywa od ponad 20 lat.

„Od dnia 20 listopada 2002 r. Małgorzata Sadurska przebywa na urlopie bezpłatnym w Miejskim Urzędzie Pracy (MUP) w Lublinie w związku z wykonywaniem mandatu posła oraz pełnieniem innych funkcji” – pisze onet.pl. Serwis ustalił, że była posłanka PiS, która w zeszłym miesiącu została odwołana z zarządu PZU, zgłosiła gotowość powrotu na swoje dawne stanowisko. „Dokument w tej sprawie otrzymała dyrektor MUP w Lublinie Katarzyna Kępa” – czytamy.

Małgorzata Sadurska wraca do urzędu pracy? Miała poprosić o przedłużenie bezpłatnego urlopu

Małgorzata Sadurska miała również zawnioskować w piśmie do dyrektorki urzędu pracy o przedłużenie bezpłatnego urlopu, na którym przebywa od ponad 20 lat. „Decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła” – pisze onet.pl.

Portal przypomniał, że w 2021 r. kierownik działu prawnego Miejskiego Urzędu Pracy w Lublinie zarabiał ok. 8 tys. zł brutto miesięcznie. Dla porównania podano, że w zarządzie PZU Sadurska zarabiała 6 tys. zł dziennie.

Małgorzata Sadurska zarobiła miliony w zarządzie PZU

Małgorzata Sadurska w ciągu pięcioletniej kariery w zarządzie PZU zarobiła ponad 9,3 mln zł. Wciąż nie wiadomo, jaką pensję otrzymała za pracę w 2023 roku. Według nieoficjalnych doniesień tygodnika „Polityka” spółka PZU miała również opłacać Sadurskiej mieszkanie wynajmowane w Warszawie.

Z całego zarządu tylko ona ma opłacane służbowe mieszkanie – mówił jeden z informatorów z PZU. Wyjaśnił, że zgodnie z zapisami w kontraktach, jeśli ktoś jest zameldowany poza Warszawą, to mieszkanie mu przysługuje. – Zaklepała to sobie u prezes Kozłowskiej-Chyły, która wyraziła na to zgodę. To skandal, bo Sadurska zarobiła w rok ponad 2 mln zł, a od 2017 r. jeszcze ma opłacane mieszkanie, ok. 4 tys. zł miesięcznie – dodał.

Małgorzata Sadurska była posłanką PiS, w latach 2015-2017 pełniła funkcję szefowej Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy. W czerwcu 2017 r. złożyła rezygnację, a w tym samym miesiącu została powołana do zarządu PZU i PZU Życie. W 2020 r. Sadurska zasiadła w radzie nadzorczej Banku Pekao, natomiast w kwietniu 2022 r. zrezygnowała z członkostwa w zarządzie PZU Życie.

gazeta.pl

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sprawdź również
tagi