EuCO przegrywa w sądzie z byłą klientką, musi zapłacić jej odszkodowanie

maj 22nd, 2013 | By | Kategoria: Aktualności, Artykuł Główny

Przypomnijmy, była klientka EuCO z Legnicy podała firmę do sądu po tym jak wbrew jej woli i udzielonemu pełnomocnictwu EuCO zawarło ugodę z zakładem ubezpieczeń. Klientka wedle zawartej ugody otrzymała kwotę 80 tys zł, co przy jej obrażeniach jakich doznała w wypadku było kwotą wręcz śmieszną. Kobieta doznała porażenia czterech kończyn i jak ustalił sąd jej trwały uszczerbek na zdrowiu wynosi prawie 400%. W efekcie klientka pozwała firmę EuCO o zapłatę 500 tys zł. Przed kilkoma dniami zapadł wyrok w którym sąd nie pozostał suche nitki na działalności EuCO z Legnicy i nakazała zapłatę 150 tys zł z odsetkami. Obie strony zapowiedziały apelację od wyroku, była klientka EuCO zadowolona jest z faktu, iż sąd uznał skrajny brak profesjonalizmu firmy z Legnicy i nie miał wątpliwości co do tego, iż zawarta ugoda naruszała jej interes, a także była zawarta wbrew pełnomocnictwu jakiego udzieliła. Wyrok nie jest prawomocny.

Czytaj także:
http://www.odszkodowania.info.pl/?p=1332

Tagi: , ,

14 komentarzy
Skomentuj »

 1. No i stało się i dzieje się. Nie powiem, że nie mam satysfakcji jak widzę takie sprawy, choć w tym przypadku to nie moja robota – niestety. Prowizja z tego też jest konkretna a wysilać się, żeby udowodnić skrajny brak profesjonalizmu tego rodzaju podmiotom jak cytowany w artykule to nie jest problem, na całe szczęście 🙂

  Jakiś czas temu powstał projekt do pomocy ofiarom działań doradców odszkodowawczych

  http://www.doradcaOdszkodowawczy.com

  bo tam gdzie źle wykonują swoją pracę też są odszkodowania i biznes do zrobienia.
  Zapraszam do współpracy, tak jak walczymy z zakładami ubezpieczeń walczmy również z doradcami, którzy źle wykonują swoją profesję. Nie udało się wymusić profesjonalizmu przez działania „soft” tj. izby, kodeksy, artykułu, spotkania, perswazję, to musi się udać przez stronę finansową.

  Krzysztof Kawałowski
  http://www.APU.pl

 2. Super! Dziadostwo trzeba tępić. Życzę 100% wygranej z odsetkami – niech Daniel Kubach, na którego stronie internetowej można poczytać jak „pomaga innym” spojrzy na siebie i zobaczy ile ludzkiego nieszczęścia, łez i cierpienia składa się na jego „potęgę finansową”. Może czas zmienić swoje motto na „po trupach do celu, panie Danielu?”

 3. Danielu dużo patosu w Twojej wypowiedzi, zastanawiam się po co? O EuCO można wiele powiedzieć, ale Ty sugerujesz, że firma zajmuje się wyłącznie żerowaniem na ludzkiej krzywdzie, co przecież nie jest prawdą. Mają parę rzeczy za uszam, z tym nikt nie dyskutuje, ale nie popadajmy w przesadyzm. Zwłaszcza, że w tej branży powściągliwość jest cnotą.

 4. Danielu dużo patosu w Twojej wypowiedzi, zastanawiam się po co? O EUCO można wiele powiedzieć, ale Ty sugerujesz, że firma zajmuje się wyłącznie żerowaniem na ludzkiej krzywdzie, co przecież nie jest prawdą. Mają parę rzeczy za uszami, z tym nikt nie dyskutuje, ale nie popadajmy w przesadyzm. Zwłaszcza że w tej branży powściągliwość jest cnotą.

 5. Brawo, tak trzeba tepic dziadostwo, Votum też ma takie sprawy,

 6. @Walt Coś mi się wydaje, że z EuCO masz dużo wspólnego…
  Z EuCO i Votum w spotkałem się kilkakrotnie i Wasze jak i Ich działania mogę uznać tylko jako żerowanie na ludzkiej krzywdzie! Nie wiem czy to polityka firmy czy po prostu brak empatii ale jak można przychodzić do ofiar wypadków w szpitalu i nękać ich by złożyli sprawy o odszkodowanie ?!
  Jako ratownik medyczny sam otrzymałem kilka telefonów od EuCO i Votum, którzy chcieli nakłonić mnie by albo „wspominać” ofiarom wypadków o tych firmach bądź zgłaszać odpowiednim osobom dane osób poszkodowanych ” oczywiście wiązać się to będzie z odpowiednim gestem wdzięczności” jak mówili…
  Firmy odszkodowawcze to dobra sprawa bo pomagają ofiarom uzyskać odpowiednią rekompensatę za poniesione straty – rehabilitacja jak i leczenie w naszym pięknym kraju jest bardzo drogie, firmy ubezpieczeniowe często wypłacają zaniżone należności jednak działania Votum i EuCO to moim skoromnym zdaniem porażka i przesada gdyż jest to czyste żerowanie na ludzkiej krzywdzie !

 7. Wiem, że na tym forum mogę sobie pozwolić na otwartość, ponieważ wielokrotnie poruszane tu były kwestie istotne dla całej branży i nigdy nie cenzurowano wypowiedzi. Mat, nie mogę się z Tobą zgodzić w związku z tym, co piszesz, uważam nawet, że jesteś reprezentantem firmy konkurencyjnej dla EUCO i VOTUM i stąd ten pełen goryczy wpis. Wnoszę to po stylu wypowiedzi, który jako żywo przypomina mi sposób wyrażania myśli pewnego znanego w branży pana… Trudno mi jakoś uwierzyć, żeby ratownik medyczny fatygował się na forum odszkodowawcze, a w zasadzie branżowy portal tylko po to, żeby pochwalić się, że ktoś składał Ci takie propozycje. Więcej – powinieneś nawet sprawę zgłosić gdzie trzeba, a nie wypisywać to na forum, bo w razie czego możesz zostać posądzony o ukrywanie istotnych informacji. Chyba, że zwyczajnie konfabulujesz, wtedy będzie to po prostu nieetyczne działanie na szkodę konkurencji. Zarzut żerowania na ludzkiej krzywdzie jest o tyle idiotyczny, że można by go postawić większości firm zajmujących się dochodzeniem odszkodowań, dlatego traktuję go po prostu jako kolejne oszczerstwo. Zastanawiam się tylko czemu ma służyć Twoja wypowiedź (albo komu)?

 8. Ja się zupełnie nie zgadzam z powyższymi komentarzami. Mi EUCO bardzo pomogło. Nie oszukujmy się – sama nie poszłabym do sądu, a na adwokata nie miałam pieniędzy. Ok. biorą 20% wygranej kasy, ale ja uważam, że nie jest to wielka suma zwłaszcza że biorą te pieniądze dopiero po wykonanej robocie. W moim przypadku ubezpieczyciel wypłacił mi bezsporną kwotę, ale była ona śmiesznie mała. Napisałam do nich pismo, ale twierdzili, że nic więcej mi się nie należy. Potem zgłosiłam się do EUCO i oni w moim imieniu pisali. Do tego momentu efektów było zero. Sprawa trafiła do sądu i w ten sposób dodatkowe pieniądze trafiły na konto EUCO, a potem na moje. Ja jestem im bardzo wdzięczna za wykonaną pracę.

 9. Ja również dzięki EuCO dostałam odszkodowanie, o które w ogóle nie miałam zamiaru się starać. 4 lata temu zginął w wypadku mój brat. Nie wydawało mi się, żebym z tego powodu miała dostać jakieś odszkodowanie. A jednak okazało się, że można starać się o zadośćuczynienie za straty moralne i psychiczne cierpienie po stracie bliskiej osoby. Początkowo miałam wątpliwości bo wydawało mi się, że postąpię jak hiena biorąc te pieniądze. Życie jednak życiem – pieniądze się przydadzą. EuCO poprowadziło sprawę i ubezpieczyciel zproponował ugotę w wysokości 30 tys. zł. Oczywiście się zgodziłam, bo nie miałam zamiaru chodzić po sądach i rozdrapywać ran. Z tej sumy dostałam 21 tys. Dlatego uważam, że w przypadku takim jak mój jest to ok. bo mam pieniądze, o kórych w ogóle nie myślałam.

 10. jak dla mnie to EUCO może jeszcze ze 3 razy przegrać w sądzie. nie interesuje mnie to. dla mnie ważne jest to, że wykonują dobrą robotę i pomagają ludziom. zawsze znajdą się jakieś osoby, które będą krytykować, ale cóż takie jest życie. mi pomogli i jestem im wdzięczna.

 11. Jak znajdę nieco czasu, napiszę jakie miała obrażenia klientka ełko i ile otrzymała odszkodowania. Odkopię tylko wypis ze szpitala……szybka kwota bezsporna i kopa w tyłek klientce

 12. też sprawa by się nadawała na odszkodowanie od kancela ryji ełko…..
  napiszę……..

 13. olga t. , proszę nie bądź śmieszna , na tym forum nie ma ignorantów ( patrz encyklopedia google) , przepraszam jedynie z ełko….no i z votum

 14. Potwierdzam w 100%, ta firma któej nazwy nawet nie chcę wymieniać podsuneło moim rodzicom dokumenty do podpisania. Potem okazało się że tpo była ugoda. Dostali grosze, ja nie podpisałęm i poszedłem z inną firmą do sądu i za śmierć siostry dostałem 3x wiecej niż onie za śmierć córki. Takimi firmam powinen zajmowac się prokurator.

Skomentuj