Kancelaria LEX z Krakowa z prokuratorem na karku

Wrz 13th, 2018 | By | Kategoria: Aktualności, Artykuł Główny

Po wielu sygnałach od naszych czytelników o problemach z wypłacalnością Kancelarii LEX z Krakowa otrzymaliśmy informację, iż Policja w dniu 4 września 2018 roku wszczęła dochodzenie o przestępstwo określone w art. 284 par. 2 kk. Osoby poszkodowane przez Kancelarie LEX z Krakowa proszone są o zgłaszanie się Prokuratury Rejonowej Kraków-Podgórze w Krakowie lub na V Komisariat Policji w Krakowie do starszej sierżant Eweliny Statek tel. 126152203. Zachęcamy wszystkich poszkodowanych do zgłaszania swoich spraw, tylko w taki sposób można odzyskać należne środki. Sprawa jest rozwojowa i będziemy o niej informować.

3 komentarze
Skomentuj »

 1. Witam
  Piszecie państwo o niewypłacalności Kancelari LEX z Krakowa i osobach poszkodowanych,bardzo proszę o zainteresowanie się Kancelarią Prawną T&W z Krakowa ul.Głowackiego 4/14 ponieważ rownież są osoby poszkodowane które nie mogą odzyskać odszkodowań ,które zostały przyznane i wpłacone na konto Kancelari T&W przez Towarzystwa Ubezpieczeniowe.Proszę o pomoc jak tą sprawę rozwiązać.

 2. Kancelaria Lex to już kolejna firma odszkodowawcza po lubelskich firmach , krakowskich , DRB itd.
  Należy zapytać się co to oznacza. Już kilka lat temu na łamach forum sygnalizowałem taki scenariusz. A scenariusz mamy taki sam jak w przypadku biur podróży, które wysyłały klientów za granice na wypoczynek wiedząc , że za chwile ogłoszą upadłość. W branży odszkodowawczej okaząło się że te firmy nie kierowały się misja pomocy dla poszkodowanych ale jedynie kasą. Pokrzywdzeni klienci i przedstawiciele , gdyż mogą nigdy nie odzyskać swojego roszczenie odszkodowawczego jak i wynagrodzenia za wykonaną prace.
  Przewiduje , że w miarę regulacji rynku odszkodowawczego nastąpi lawinowa upadłość firm odszkodowawczych. Z prostej przyczyny, podatki VAT oraz CIT należy płacić, a środki z roszczeń będą wpływać na rachunek klienta, Nastapi utrata płynności finansowej a to z kolei wygeneruje brak zapłaty wynagrodzeń dla przedstawicieli i dla klientów – czyli upadłość firmy. Czy powstałe Izby gospodarcze reprezentujące branżę odszkodowawcza mogą temu zapobiec ? moim zdaniem nie .
  Należy przyjąć tu sprawdzone rozwiązania z branży turystycznej – każda firma odszkodowawcza musi być zobowiąząna z mocy prawa do tworzenia tzw . funduszu gwarancyjnego – ustalony procent z zysku firmy musi trafiać na osobny rachunek bankowy, z którego w razie utraty płynności finansowej będą regulowane należnośc wynkające z jego roszczeń. Ne może być tak, by frma odszkodowawcza typu spółka z oo
  o kapitale zakładowym wymagalnym przez ksh w wysokości 5 tys zł obsługiwała klientów , gdzie przepływ środków finansowych kształtuje się na poziomie od klkuset tysięcy zł do kilku milionów i taka firma nagle staje się niewypłacalna ze szkodą dla poszkodowanego oraz całej branży odszkodowawczej. Kolejną regulację za którą w takiej sytuacji jestem, winna być regulacja by przypadkowe osoby lub osoby z góry zakladające założenie firmy odszkodowawczej w celu zarobiena pieniędzy a następnie ogłoszenia jej niewypłacalności i mówiąc potocznie ” wyrolowanie ” uprawnionych do roszczeń odszkodowawczych nie mogły na tym rynku funkcjonować – jest obowiązkowe wykształcenie prawnicze lub ubezpeczeniowe a dla nnych osób nie posiadających kierunkowego wykształcenia obowiązkowy egzamin oraz uzyskanie odpłatnej licencji tak jak jest w przypadku doradców podatkowych. Kolejną sytuacją jest fakt nadal stosowania przez niektóre firmy w tym przypadku przez jedną lubelską firme prowizji w wyskości 40 % + VAT – a posiadam takie umowy tej firmy. Taka prowizja powoduje bardzo złą opinię i negatywne postrzeganie całej branży odszkodowawczej, czyli podcinania gałęzi na której znajduje się branża odszkodowawcza. To my jako branża odszkodowawcza powiniśmy podejmować takie działania by opisane tu przypadki nie miały miejsca, dla dobra nas wszystkich. Jak wynika z rynku odszkodowawczego tylko 2 największe firmy na tym rynku omija burza finansowa i problemy finansowe. Pierwsza to Votum SA a druga Euco , choć związki tej drugiej z ubezpieczycielem oraz politykami o czym pisała szeroko prasa jednak wpłynęła na wizerunek Euco w postrzeganiu przez społeczeństwo. Prawidłowe i profesjonalne zarządzanie podmiotem gospodarczym jest gwarancją sukcesu i utrzymania sie na rynku nawet po wejściu regulacji rynku odszkodowawczego.
  Uważam , że należy wymieniać na tym forum te firmy odszkodowawcze które nadużyły lub nadal nadużywają zaufania społeczeństwa w branży odszkodwawczej . Niestety należy przygotować się do dalszych upadłości firm odszkodowaczych, Jednym słowem branża odszkodowawcza w zetknięciu z Ubezpieczycielami przegrała bitwę , gdyż 3 istniejące Izby gospodarcze nie mówiły i nie chciały mówić jednym głosem. Z rzeszy klikudziesięciu tysięcy przedstawicieli tej branży pozostanie w najbliższych latach 1/3 . Pozostali będą musieli szukać dla siebie innej pracy w innym sektorze. Branża zostanie ” ucywilzowana ” czy z korzyścią dla poszkodowanych to dopiero pokaże czas.
  Władysław Biskup Odszkodowania Doradztwo Prawne, Podatkowe i Windykacja

 3. a co ja mam zrobic bo jakis tydzien podpisalam umowe z ta kancelaria

Skomentuj