Czy KPP Dzierżoniów to agencja VOTUM?

Sprawa zaczęła się dość typowo. Poszkodowana w wypadku komunikacyjnym w czasie przesłuchania na KPP w Dzierżoniowie dostała propozycję … Przesłuchujący Policjant zaproponował Pani pomoc osoby, która „załatwi jej” odszkodowanie. Pani była lekko zdziwiona taką propozycją, ale ponieważ sprawą wypadku już się ktoś zajmował po prostu odmówiła i na tym sprawa mogłaby się skończyć. Poszkodowana jednak – zdumiona takim zachowaniem policjanta – postanowiła o fakcie oferowania „pośrednictwa” w załatwianiu sprawy poinformować oficjalnie.

Za chwilę jednak sprawa miała się okazać dużo bardziej zdumiewająca.

Sygnały o „współpracy” policjantów i agentów firmy VOTUM S.A. z Wrocławia nie było trudno znaleźć w Internecie. Pytanie czy rzeczywiście także z policjantami KPP w Dzierżoniowie? Kilka drobnych poszukiwań na FB i szybko odkrywamy siatkę znajomych byłego policjanta Janusza Bukowskiego, który przedstawia się na FB obecnie jako pracownik (?) MSWiA, a jednocześnie także agent VOTUM S.A. Wśród tychże znajomych – zapewne aktualnych, skoro aktywowanych na FB w latach 2011, 2012 – jest wielu policjantów KPP w Dzierżoniowie. Wśród nich np. policjantka Monika Różycka z KPP w Dzierżoniowie, która jak się okazuje jest chyba z grona tych bardzo dobrych znajomych.

Mała „prowokacja” dziennikarska pokazuje prawdziwy stosunek „do załatwiania” spraw odszkodowań. Dzwonimy do Pana Janusza Bukowskiego w sprawie pomocy w związku z wypadkiem. Agent VOTUM S.A. jest bardzo zadowolony, chce pilnie się spotkać, daje rady … nie jest zdziwiony iż polecony został (rzekomo, bo to musimy przyznać akurat tylko dziennikarski punkt zaczepienia do rozmowy) przez policjantkę Monikę Różycką. Stwierdza po prostu, że dobrze Ją zna, a „Monika wie czym się zajmuje”. Co ważniejsze, po chwili rozmowy agent VOTUM S.A. nie widzi problemu, aby w sprawie spotkać się w budynku Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie w pokoju Pani Moniki Różyckiej i tam omówić sprawę!!! Deklaruje, że Monika Różycka bez problemu zrobi nam kopię niezbędnej dokumentacji w ramach „drobnej przysługi”!!! Pan czuje się pewnie i nie traktuje spotkania biznesowego w komendzie policji, jako czegoś absurdalnego, sprzecznego z etyką czy choćby kreującego jakiś szczególny problem. Tak, jakby było to miejsce załatwiania podobnych interesików tak po prostu – bezpiecznie, bez kontroli, bez zupełnego zainteresowania przełożonych.

Niestety mamy sygnały, że nie tylko ta jedna osoba tak traktuje KPP w Dzierżoniowie – długopisy i kalendarze firmy VOTUM S.A. z Wrocławia są elementem wystroju nie jednego pokoju. Czy oznacza to, że właściwie można by było ściągnąć tablicę KPP w Dzierżoniowie i zastąpić ją czymś, co jest bardziej zgodne z faktycznym procederem, jaki się w tym budynku odbywa?

Nagrania z rozmów i spotkań zostały przekazane przez nas organom ścigania, które sprawą się już zainteresowały. Zostaną one upublicznione zaraz po ich opracowaniu.

bukowski_FB

Podziel się

2 Responses

  1. Czubek góry lodowej się powoli odsłania.
    Bardzo jestem ciekaw, jak zareaguje na swawolę swoich przedstawicieli pewna izba*. Podejrzewam że tak jak swego czasu Euco na aresztowanie Eucowskich przedstawicieli w Rzeszowie „to są niezależne podmioty gospodarcze, nie mamy z nimi nic wspólnego”, czyli wedle starej dobrej zasady sewastopolskich złodziei: „jak cię złapią za rękę, krzycz, że to nie twoja ręka”.
    W kontekście powyższego dzierżoniowskiego newsa, zupełnie nowego znaczenia nabiera jakże błyskotliwy tytuł pewnej publikacji „Kalego list o moralności”. Skoro PIDiPO uwielbiać piętnować grzechy „nie swoich” (w sprawie nagannego działania przedstawicieli Euco, zakończonego aresztowaniem policjantów w Rzeszowie PIDiPO wydało druzgocące oświadczenie potępiające proceder, i piętnujące niedobre Euco), czy PIDiPO ośmielić się skrytykować „swoich” ? Czy też PIDiPO zamierzać milczeć tym razem?

    * – a tak, „swoich”. Demokrację mamy, czy jakoś tak, rządy ludu, tłumaczone popularnie jako rządy większości, nie sądzę więc, abym popełnił jakieś nadużycie, identyfikując „barwy” izby wedle przynależności firmowej przytłaczającej większości członków.

  2. To jak niektóre firmy działają z policją to jest to jest sprawa na mega aferę. Sam posiadam informacje na temat pewnej firmy z Wrocławia firma ma ta także dużo wspólnego z Wyścigami. Proszę o kontakt na mojego maila a dostaniecie takie materiały że zadymi się bardzo …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sprawdź również
tagi