Lublin: Inga Dzwonecka i spółka Ogólnopolskie Centrum Prawne zbankrutowały – oszukani klienci zostali bez pieniędzy

[sg_popup id=”3″ event=”onload”][/sg_popup]Od pewnego czasy krążyły informacje o klientach oszukanych przez kolejną firmę. Dostawaliśmy maile i telefony, aż okazało się że kolejna firma z Lublina upadła zostawiając klientów na przysłowiowym lodzie. Przypomnijmy, iż kilka miesięcy temu upadała inna lubelska firma należąca do Kariny Łukaszczuk – pisaliśmy o tym w naszym materiale Czytaj więcej Co ciekawe obie Panie dobrze się znają a wcześniej były wspólniczkami.

Biura spółki przy ulicy Wojciechowskiej 9a w Lublinie są od dłuższego czasu zamknięte. Nikt nie odpowiada na maile czy telefony. Zdenerwowani klienci nie mogą uzyskać na miejscu żadnej informacji co stało się z ich pieniędzmi. Nam także nie udało się skontaktować z Panią Ingą Dzwonecką, która skutecznie ukrywa się.

Niestety po raz kolejny okazało się że branżowe izby gospodarcze to ułomny twór i w naszej ocenie nie chronią one w należyty sposób interesów klientów zrzeszonych firm. Pani Inga Dzwonecka była/jest w radzie Polskiej Izby Odszkodowań obok Beaty Karwackiej i Andrzeja Keslinga. Osoby te swoimi nazwiskami firmowały do ostatniej chwili działalność Ingi Dzwoneckiej w izbie. Nikomu nie przeszkadzało, że w PIO wysokie stanowisko pełni kobieta oskarżana o oszustwa i przywłaszczenie środków pieniężnych.

Sprawa skończyła się postępowaniem prokuratorskim i skończy się za pewnie aktem oskarżenia. Czy klienci zobaczą swoje pieniądze? Raczej nie, podobnie jak w sprawie Kariny Łukaszczuk bark jest majątku z którego wierzyciele mogliby uzyskać cokolwiek. Warto jednak otrzymać statut pokrzywdzonego i współpracować z organami ścigania.

Wszystkie osoby poszkodowane działaniami Ingi Dzwoneckiej jak i jej spółki proszone są o pilne zgłaszanie się do Prokuratury Rejonowej w Lublin Północ w Lublinie.

aktualizacja: 11 września 2017
pismo-Inga_Dzwonecka-22-08-2017-sprostowanie-publikacja

Podziel się

27 odpowiedzi

 1. To kolejny dowód na to że jesteśmy mało poważni zlecając prowadzenie spraw dla firm które biorą pieniądze na własne konto.

 2. Firma nie zbankrutowała, nikt się nigdy nie ukrtwał, zarząd nie ma żadnych zarzutów , żadne pieniądze nigdy nie zostały przewkaszczone . Zazdrosna konkurencja , a przede wszystkim autor pełnego zakłamania , bzdur, oszczerstw i przede wszystkich żywiący do firmy osobistą urazę ( za przejęcie oszukanych w ubiegłym roku przez tegoż autora klientów ) poniesie odpowiedzialność cteilną i jarną za wszystko co napisał w artykule .

 3. Firma nie zbankrutowała, nikt się nigdy nie ukrtwał, zarząd nie ma żadnych zarzutów , żadne pieniądze nigdy nie zostały przewkaszczone . Zazdrosna konkurencja , a przede wszystkim autor pełnego zakłamania , bzdur, oszczerstw i przede wszystkich żywiący do firmy osobistą urazę ( za przejęcie oszukanych w ubiegłym roku przez tegoż autora klientów ) poniesie odpowiedzialność karną i cywilną za wszystko co napisał w artykule .

 4. Proponuje dzwonić na numer 791851150 i domagać się zapłaty należnych pieniędzy – może coś uda się komuś jeszcze wyciągnąć.

 5. Jak się uda wyciągnąć to z oprocentowaniem 30% +VAT + oddzielnie koszty sądowe i inne opłaty z dupy na łączne ponad 50 % albo i więcej od wygranej sprawy, nic tylko dzwonić i robić interes życia.

 6. Podaje wzór pisma do prokuratury dla wszystkich poszkodowanych przez ta Panią, najpierw niech spłaci swoihc klientów a potem starszy

  Prokuratura Rejonowa
  Lublin–Północ
  ul. Okopowa 2a
  20-950 Lublin

  sygn. akt: PR3Ds697/17

  Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu

  Ja niżej podpisana/ny ______________________________________ zam_______________________________________________________________________________
  niniejszym zawiadamiam o dokonaniu na moją szkodę przestępstwa przywłaszczenia środków pieniężnych (art. 284 § 2 kk) przez Ingę Dzwonecką prowadzącą działalność gospodarczą: Ogólnopolskie Centrum Prawne Capital Sp. z o.o. w Lublinie; polegającym na przywłaszczeniu kwoty ___________________________ zł jakie tytułem odszkodowania zostało mi przyznane przez towarzystwo ubezpieczeniowe i kwota ta została przekazana na rachunek bankowy Ingi Dzwoneckiej lub jej spółki. Do dni dzisiejszego kwota ta nie została mi przekazana, biura firmy są zamknięte, wszystkie telefony do firmy Pani Ingi Dzwoneckiej są wyłączone. Wnoszę o ściganie sprawcy oszustwa.

  Proszę pilnie wysłać do prokuratury, każdy poszkodowany.

 7. Warto zadzwonić pod numer 601567923, tam się dowiecie co należy zrobić i otrzymacie rzetelną informację.

 8. Kajo ta firma nie ma poszkodowanych klientów wiec nie ściemniaj , bo nikt się nue zgłosi . Marne zagrywki za które bekniecie 🙂

 9. Anonim, nie wiem czy ma czy nie. Jeżeli nie to będzie jak piszesz. Nie pisz do mnie w liczbie mnogiej bo nie jestem związany z firmą która pisze o Was. Dziwi mnie tylko głupota ludzi którzy najpierw podpisują umowy i dają pełnomocnictwa do odbioru kasy a potem płaczą.

 10. Potwierdzam w 100%, Pani Inga miała się rozliczyć z nami do końca września, mamy październik a tu nadal nie ma wszystkich pieniędzy i tak od miesięcy – płaci w jakiś ratach. Moje dziecko potrzebuje pieniędzy już a anie w ratach. Jutro pisze doniesienie do prokuratury niech się wezmą za oszustów. Szkoda tylko że dałam się nabrać na jej słodką gadkę że zapłaci …..

 11. Droga Nueznajoma Przemysławo! Czy pisząc ten komentarz myślisz ze jesteś bezkarna , nic bardziej mylnego , wiesz co to jest adres IP ? W dniu jutrzejszym zgłaszamy zawiadomień do prokuratury oraz o popełnieniu przestępstwa z art. 212 k.k. o zniesławienie . Gwarantuję że odszkodowanie będzie dotkliwe dla Pani portfela . Ps. Życzę miłego tygodnia i do zobaczenia na przesłuchaniach w prokuraturze .!

 12. Witam droga ( nie) Znajoma Przemysławo , pisząc ten komentarz myślisz ze jesteś bezkarna , nic bardziej mylnego , wiesz co to jest adres IP ? W dniu jutrzejszym zgłaszam to na policję , jednocześnie zawiadomienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa z art. 212 k.k. Zniesławienie . Gwarantuję że odszkodowanie będzie dotkliwe dla pańskiego portfela . Ps. Życzę miłego tygodnia i do zobaczenia na przesłuchaniach w prokuraturze .!

 13. Oj chyba znowu zazdrosna konkurencja wymyśla i prosi się o kolejną sprawę o zniesławienie ….

 14. Potwierdzam, firma nie wypłaca pieniędzy od wielu miesięcy. Ja także zgłaszam sprawę na prokuraturę.

 15. od stzcznia do dnia dzisiejszego corka nie otrzymla pieniędzy a nawet pani Inga obliczla ze corka ma jej doplacic ciekawe za co jak umowa była z nia rozwiazana w lutym a ona niby jakies pisma do sadu wysylala normalnie stek bzdur ale ze zdjęć na fb to pani Inga fajnie się relaksuje za czyjes pieniazki

 16. Teraz wkrecają że pani I.D jest w szpitalu. Ciekawe jakim, chyba na botoksie za kradzione pieniądze

 17. Pani Inga Dzwonecka oferuje nadal swoje usługi, za które bierze pieniądze a których nie wykonuje, a obecnie przedstawia się jako INGA KRACZUK

 18. Można zamknąć wątek – nikt już nic nie dostanie Ingę Dzwonecką / Kraczuk pochowano dzisiaj na cmentarzu w Świdniku o 15.00

 19. Serio? I w czasie żałoby rodzina/znajomi/adwokat zawraca sobie głowę żeby usuwać profil z fb i dodawać post na forum ? coś tu śmierdzi i nie trzeba być łebskim żeby to wyczuć…

 20. Czy to prawda, wiadomo czy mozna jeszcze zglaszac gdzies, ze jest sie poszkodowanym?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

sprawdź również
tagi