Kielce. 24-latek oszukiwał firmy ubezpieczeniowe

Wszystko zaczęło się od informacji, do której dotarli funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Mundurowi dowiedzieli się, że 24-latek ma wyjątkowego pecha w podróżowaniu po Kielcach i często uczestniczy w kolizjach.

– Kryminalni mieli wątpliwości, czy wszystkie te zdarzenia były dziełem przypadku i postanowili dokładnie to sprawdzić – mówi Onetowi Karol Macek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. – W weryfikacji podejrzeń, oprócz świętokrzyskich policjantów brali udział także policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą komendy miejskiej. Śledczy ustalili, że mieszkaniec powiatu radomskiego, w ciągu ostatnich czterech lat miał na terenie Kielc 43 kolizje. Z tytułu każdego zdarzenia pobierał odszkodowania, które łącznie wyniosły 170 tys. zł na szkodę różnych firm ubezpieczeniowych – dodaje.

Oczywiście do tego oszustwa mężczyzna wykorzystywał kilka pojazdów. – Policjanci ustalili, że miał różne sposoby na wymuszanie zdarzeń, np. błędnie sygnalizował zmianę kierunku jazdy czy przyspieszał, by doprowadzić do zderzenia się pojazdów – zaznacza Karol Macek.

24-latek został zatrzymany na terenie powiatu skarżyskiego. Mężczyzna już usłyszał zarzuty oszustwa i spowodowania zdarzenia, będącego podstawą do wypłacenia odszkodowania z tytułu ubezpieczenia. Decyzją prokuratora został objęty dozorem, musi wpłacić poręczenie majątkowe oraz ma zakaz opuszczania kraju. Jego zachowanie wkrótce oceni sąd, a grozi mu do ośmiu lat więzienia.

wp.pl

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sprawdź również
tagi