Hanna Bakuła musi zapłacić chirurgowi 750 tysięcy: Zniszczyła mi życie zawodowe!

Choć twierdziła inaczej, przegrała sprawę sądową z chirurgiem plastycznym o nieudany zabieg. Nie zapłaciła kary, więc przez lata uzbierała się bardzo wysoka kwota. Poznajcie kulisy tej skandalicznej sprawy.

Hanna Bakuła od lat opowiada o rzekomo nieudanym zabiegu liftingu twarzy oraz szyi, przez którą miała zostać oszpecona. W wywiadzie dla Radia Zet twierdziła, że wskutek feralnej operacji zachorowała na ropowicę twarzy oraz przeszła sepsę. W związku z tym podała chirurga Adama Gumkowskiego do sądu. Opowiadała, że trwającą 10 lat sprawę wygrała.

Hanna Bakuła musi zapłacić chirurgowi 750 tysięcy

Tymczasem Pomponik dotarł do dokumentów, z których wynika, że stało się dokładnie odwrotnie – Bakuła sprawę przegrała i to już w 2012 roku. Wówczas sąd orzekł, że do powstania powikłań po operacji przyczyniła się sama artystka. Tygodnik „Na żywo” podał, że nie stosowała się do zaleceń lekarza – nie zgłaszała się na wizyty kontrolne, zataiła inne swoje schorzenia i pojechała na urlop do Portugalii, choć nie powinna.

W 2020 roku sąd nakazał Hannie Bakule przeproszenie Gumkowskiego w mediach, czego nie wykonała. W związku z tym sąd nakazał jej zapłatę kwoty dla lekarza w wysokości 750 tysięcy złotych (po 1500 złotych dziennie). Artystka kary nie wykonała.

Sąd rejonowy dla Warszawy-Mokotowa postanawia nakazać Hannie Anieli Lemaitre (z.d. Bakuła) zapłatę na rzecz Adama Gumkowskiego kwoty 750 tys. zł tytułem sankcji za niewykonanie w okresie od 29 grudnia 2020 r. do 12 maja 2022 r. obowiązku […] w postaci prawomocnego wyroku Sądu Okręgowego w Warszawie z 12 grudnia 2016 r. W ocenie Sądu skoro dłużnik nie wykonał obowiązku zgodnie z ust. 2 postępowania z dnia 19 listopada 2020 r., to taki stan rzeczy czyni zasadnym uwzględnienie wniosku wierzyciela o nałożenie na dłużnika obowiązku zapłaty kary pieniężnej za każdy dzień zwłoki. Dłużnik na obecnym etapie postępowania uchyla się od wykonania nałożonego obowiązku, wykazuje negatywny stosunek do nałożonego na niego obowiązku, albowiem mimo obiektywnej możliwości dłużnik tego obowiązku nie wypełnia – cytuje postanowienie sądu Pomponik

Adam Gumkowski twierdzi, że Hanna Bakuła nie tylko nie zapłaciła nakazanej kwoty, ale nadal go szkaluje.

Zniszczyła mi życie zawodowe przez swoją pazerność, bo chciała wyciągnąć ode mnie pieniądze za tak zwany nieudany zabieg. Wszystkie zdjęcia, które sobie zrobiła, zrobiła dwa-trzy tygodnie po zabiegu, kiedy każdy wygląda strasznie. Potem wymyśliła, że ma zakażenie. Wygrałem sprawę sądową, wygrałem sprawę o przedłużenie postępowania, wygrałem sprawę w Strasburgu. A jednak pani Bakuła nadal mnie szkaluje – wyznał w rozmowie z „Faktem”.

Wygląda na to, że zasądzoną karę będzie musiał wyegzekwować komornik.

wideoprtal.tv

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sprawdź również
tagi