EuCO wzywa nas do sprostowania!

Europejskie Centrum Odszkodowań S.A. – spółka w restrukturyzacji – wzywa nas do sprostowania w trybie art. 31a ustawy z dnia 26 stycznia 1984 roku – Prawo prasowe. A my sprostowania odmawiamy, ponieważ podane przez nas informacje były weryfikowane i materiał prasowy został przygotowany w sposób rzetelny.

Państwo z EuCO zdenerwowali się na opublikowany przez nast tekst „Gdzie się podziało 100 mln z EuCO?„, w którym to materiale prasowym podajemy, że zadłużenie spółki przekroczyło 100 mln zł oraz prezentujemy zdjęcia z domu byłego prezesa EuCO Pana Krzysztofa L.

Odmawiamy sprostowania podanych przez nas informacji ponieważ podana kwota – dokładnie 102 801 901,44 zł – jest wynikiem informacji uzyskanych od Kubiczek Michalak Sokół sp. z o.o. która to spółka zajmuje się restrukturyzacją EuCO. Jak wynika z naszych informacji w dokumentach sądowych jako „suma wszystkich wierzytelności” podana jest kwota ponad 102 mln zł. Jeśli spółka EuCO neguje działania spółki, która zajmuje się restrukturyzacją to jest to poważny problem także dla wszystkich wierzycieli.

Jeśli zaś chodzi o nieruchomość położną w Magdalence, to nasze wątpliwości budzi tytuł jaki ma spółka EuCO do reprezentowania swojego byłego prezesa Pana Krzysztofa L. Do wystosowanego wezwanie nie dołączona żadnego pełnomocnictwa – czy może jest jednak tak, że Pan Krzysztof L. nadal z „tylnego krzesła” steruje działalnością spółki którą zadłużył i formalnie opuścił? To wszystko powoduje jeszcze więcej pytań i wątpliwości. Tak samo jak zatwierdzony przez sąd plan restrukturyzacyjny – ale o tym innym razem już niebawem.

Dodamy tylko, że jeśli ktoś chce zapoznać się ze stanem prawnym opisywanej przez nas nieruchomości, polecamy przeglądanie ksiąg wieczystych – także online – o numerze WA5M/00260042/8 i z łatwością znajdzie tam nazwisko byłego prezesa EuCO.

LC

Podziel się

Jedna odpowiedź

  1. Wielkie brawa dla redaktora, za zainteresowanie się tematem. Myśleli że napiszą straszaka i ktoś się wystraszy, śmieszni są w tych swoich działaniach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sprawdź również
tagi