Rodowicz zapłaci za „Marusię”

Paź 30th, 2011 | By | Kategoria: Aktualności

Maryla Rodowicz musi zapłacić 37 tys. zł Aleksandrze Przymanowskiej, wdowie po Januszu, autorze książki i scenariusza serialu „Czterej pancerni i pies”, za wykorzystanie w swoim teledysku scen z tego filmu

Maryla Rodowicz musi zapłacić 37 tys. zł Aleksandrze Przymanowskiej, wdowie po Januszu, autorze książki i scenariusza serialu „Czterej pancerni i pies”, za wykorzystanie w swoim teledysku scen z tego filmu – orzekł warszawski Sąd Apelacyjny.

Takie jest prawomocne zakończenie trwającego od 2003 r. procesu o ochronę praw autorskich, jaki wdowa po pisarzu wytoczyła znanej piosenkarce.

SA stwierdził, że piosenkarka, która wykonywała w 2002 r. inspirowaną serialem piosenkę „Marusia”, powinna była uzyskać od Przymanowskiej zgodę na wykorzystanie w teledysku do piosenki scen z serialu – a tego nie uczyniła.

Sąd podkreślił też, że dla przyznania zadośćuczynienia nie ma znaczenia fakt, że krzywda zaistniała po śmierci autora i zadośćuczynienie to należy się właścicielowi naruszonych praw autorskich.

rp.pl

Tagi: ,

Komentarze są zablokowane.

Skomentuj