Poczta Polska nie dostanie 60 milionów odszkodowania

Koniec procesu, który mógł poważnie naruszyć kondycję największego prywatnego operatora InPost nie będzie musiał płacić 60 mln zł Poczcie Polskiej za blaszki
Pod koniec stycznia Poczta Polska przegrała w pierwszej instancji proces, w którym domagała się ponad 60 mln zł tytułem odszkodowania za to, że w przesyłkach roznoszonych przez InPost są dociążenia w postaci blaszek, które – jak twierdzi – umożliwiają obchodzenie monopolu przyznanego publicznemu operatorowi na listy do 50 gramów (na cięższe listy monopolu nie ma).

Poczta domagała się również sądowego zakazu świadczenia przez spółki InPost oraz Integer.pl usług pocztowych w obszarze przesyłek do 50g.

Dziś Sąd Apelacyjny w Krakowie rozpatrywał odwołanie Poczty Polskiej w tej sprawie. Uznał, że w tej sytuacji droga sądową jest niedopuszczalna a co za tym idzie odrzucił pozew.

Wyrok jest prawomocny, jednakże Poczcie Polskiej przysługuje prawo wniesienia skargi kasacyjnej do Sądu Najwyższego w terminie 2 miesięcy od dnia doręczenia wyroku wraz z uzasadnieniem.

Od początku przyszłego roku problem z blaszkami (a także np. workami z piaskiem) sam zniknie. Poczta Polska straci monopol na listy do 50 gramów.

gazeta.pl

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sprawdź również
tagi