Wałbrzych: Radni skazani za wyłudzenia odszkodowań komunikacyjnych

W Sądzie Okręgowym w ŚŒwidnicy ogłoszono wyroki w sprawie pozorowania kolizji drogowych i wyłudzenia 1,4 mln zł, jako odszkodowań od siedmiu firm zajmujących się ubezpieczeniami komunikacyjnymi. Oskarżonych w tej sprawie było 41 osób. Wœród nich Marcin M., radny miejski z Wałbrzycha, oraz Mirosław M. – ojciec Marcina i do końca 2012 r. radny powiatu wałbrzyskiego.

Starszy mężczyzna został skazany na 5 lat pozbawienia wolnoœci. Ponadto musi oddać czterem firmom ubezpieczeniowym ponad 297 tys. zł. Z kolei jego syn dostał wyrok: 2 lata i 6 miesięcy pozbawienia wolnoœci, musi też oddać firmom ubezpieczeniowym około 100 tys.

Poza nimi odsiadka czeka jeszcze 5 osób. Wobec 4 osób sąd zawiesił wykonanie kary. Wszyscy będą musieli oddać wyłudzone pieniądze.

Wyroki nie są na razie prawomocne, skazanym przysługuje prawo odwołania się do Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu. Jak się dowiedzieliœmy nieoficjalnie, cz궜ć skazanych skorzysta z tej możliwośœci.

Prokuratura Okręgowa w ŚŒwidnicy nie podjęła jeszcze decyzji, czy będzie się odwoływała. – Mamy na to siedem dni od ogłoszenia wyroku – wyjaśœnia prokurator Ewa Cierzyńska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w ŚŒwidnicy.

Akt oskarżenia w tej sprawie prokuratura skierowała do sądu w maju 2012 r. ŚŒledczy oskarżyli Mirosława M. o to, że od początku 2004 r. do maja 2009 r. założył i kierował grupą przestępczą. Jej członkowie nie tylko pozorowali kolizje drogowe, ale również fałszowali dokumenty i składali fałszywe ośœwiadczenia instytucjom ubezpieczeniowym.

gazetawroclawska.pl

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sprawdź również
tagi