Okrągły stół Euco – klapa i kompromitacja!

Organizowany przez firmę „Euco” z Legnicy okrągły stół firm odszkodowawczych okazał się wielka klapa, a cała impreza skończyła się mega skandalem. Ale zacznijmy od początku, zaproszone firmy przyjechały do Warszawy, poświęcając swój cenny czas. Cel wydawał się jasno określony i jakby nie budził wątpliwości. Pytanie było tylko jedna, jak ten cel osiągnąć. Można było sądzić, że spotkanie i dyskusja pozwoli na wypracowanie wspólnego stanowiska.

Jednak początki spotkania wydawały się wskazywać, na pewną manipulację. Okazało się, że nie zaproszono co najmniej kilku firm i trudno było dać wiarę organizatorom, że do nich nie dotarli czy ich nie znali. Więcej, przedstawiciele jednej z tych nie zaproszonych firm stawili się w Warszawie i zostali ……. wyproszeni!!!

Sam przebieg obrad był trochę słabo zorganizowany ale wydawało się, że po mimo dzielących różnic wszyscy dążą do kompromisu. Praktycznie wszyscy są za powołaniem organizacji zrzeszającej firmy odszkodowawcze, która reprezentowała by ich interesy. Pojawiały się jednak zarzuty do organizatorów, że jednak reprezentacja nie jest pełna i wymagać będzie podjęcia zdecydowanych dalszych działań w celu propagowani idei jaka ma przyświecać zrzeszeniu się.

Wszystko szło w miarę dobrze i sprawnie aż do momentu kiedy nagle jeden z „organizatorów” nieopacznie stwierdził, iż całe spotkanie jest nagrywane. Dodajmy nagrywane bez uprzedniego poinformowania uczestników, a dodać trzeba iż niektóre wypowiedzi były dość swobodne biorąc pod uwagę jednak nie do końca formalny charakter spotkania. To wywołało burzę wśród uczestników a co więcej pokazało zupełna nieporadność „organizatorów”. W tym tez momencie okazało się, iż „organizatorzy” nie posiadają żadnych pisemnych upoważnień zarządu „Euco” i obecni na sali „przedstawiciele” „Euco” to wynajęta agencja, która spotkanie organizuje. Pomimo przeprosin i zapewnień, że to błąd który można naprawić okazało się że spotkanie w takiej formie nie ma już szans na powodzenie. Nawet dramatyczna, próba ratowania okrągłego stołu przerwą, aby dać czas na przesłanie upoważnienia do działania „przedstawicielom” w imieniu „Euco” skończyła się fiaskiem, ponieważ żaden dokument nie został zebranym przedstawiony. To był definitywny koniec i tak naprawdę klęska organizatorów, którzy zlekceważyli samo spotkanie jak i uczestniczących w nich przedstawicieli firm.

Na szczęście szybka inicjatywa kilku firm doprowadziła, do pewnych istotnych ustaleń co do dalszej pracy nad powołaniem organizacji zrzeszającej firmy odszkodowawcze. Przede wszystkim ustalona, że takowa organizacja musi powstać i powstanie. Ustalona także, iż od zaraz rozpoczynają się prace z tym związane, potwierdzona także, iż nie będzie praktycznie żadnej wstępnej selekcji jeśli chodzi o firmy, które zostaną zaproszone do udziału w powołaniu takowej organizacji. Co najważniejsze ustalono, iż następne spotkanie odbędzie się 21 stycznia 2010 roku w Warszawie i na tym spotkaniu ma być powołana organizacja zrzeszająca.

Maciej Kwiecień
„Marshal” Sp. z o.o.

Podziel się

19 odpowiedzi

 1. Pamiętajmy iż zawsze początki są „w bólu”, cel takich spotkań jest sensowny, może pierwsze nie do końca się udało ale życzę aby następne były pozbawione choroby „wieku dziecięcego” i rozwijała się ta inicjatywa

 2. Panie Łukaszu,
  nie była Pan chyba na tym spotkaniu.
  Pan Maciek nie o wszystkim napisał i może lepiej. Osobiście uważam, że winą był fakt, że stół nie był okrągły i prowadziły go osoby nie do końca kompetentne i zaznajomione w sprawie naszego rynku.
  Ja osobiście sam się sobie dziwię, że nie wyszedłem wcześniej, bo organizowanie tak ważnego spotkania, bez uczestnictwa w nim Prezesa firmy organizującej spotkanie, przysyłającej na nie Rzecznika (bez urazy dla Pana Daniela) bez stosownych pełnomocnictw, jest pokazem ogromnej ignorancji, jeśli nie chamstwa ze strony Organów Spółki wobec swoich gości. Widać nie byliśmy godni. Nic może innym razem będziemy.
  Pomijam wpadki i przebieg rozmów. Pan Maciek o tym napisał.
  Generalnie było sporo konkretów w kuluarach i wierzę, że będą efekty.
  Co więcej też się cieszę, że wielu poznałem z facjaty, bo zazwyczaj mailowaliśmy lub rozmawialiśmy telefonicznie, a nigdy się nie widzieliśmy.

 3. Oczywiście, że organizacja powstanie. Kiedy w październiku miałem informacje, że Euco wynajęło konkretną firmę, czułem, co się święci. No i z obowiązku (oraz z przyjemnością) polecam Dziennik Ubezpieczeniowy Marcina Brody 🙂

 4. Niestety to nie była konkretna firma:( Co do Dziennika Ubezpieczeniowego to i owszem tylko, że z zasady firmy ubezpieczeniowe nie zajmują sie tylko takimi szkodami gdzie, któras ze stron jest ubezpieczona. Czasami nie jest i coraz częściej tak jest. Wiązanie działalności firm odszkodowawczych z ubezpieczeniami jest jednak dość poważnym błędem.

 5. Nie można obwiniać firmy EuCO, tym że firma PR nie wypadła najlepiej w oczach Pana Macieja. Nie bez powodu jest liderem. Na spotkaniu znajdowała się jedna duża firm reprezentowana przez Dyrektora Drążka oraz wiele małych firm o których istnieniu słyszeli tylko ich właściciele. Natomiast idea spotkania jest w sobie bardzo dobra.

 6. Jak widać wypowiedź Daniela potwierdza to co pisałem w innym wątku – słaba konkurencja tej firmy chciałaby zająć jej miejsce i to jest nic innego jak banda pieniaczy. Chyba najważniejsza jest idea i inicjatywa tego spotkania

 7. Ja jednak mysle, ze wazna jest inicjatywa i to zeby tego nie zatracic. Interesowalem sie sprawa i cieszylem sie z faktu spotkania. Ok jest potkniecie, ale mysle ze larum jakie sie podnioslo przeslania nam meritum sprawy i oddala rozwiazania. Z tego co wiem Euco ma zamiar tymbardziej powaznie przylozyc sie do sprawy.

 8. Niech lepiej firma Euco da sobie spokój z takimi inicjatywami. Bezsprzecznie spotkanie miało dwa cele:
  1. jako działanie PR wyłącznie dla tejże firmy
  2. bardzo silna próba zorganizowania rynku pod władczym przewodnictwem Euco

  ad.1 wyszło jak wyszło… zupełna kompromitacja zaczynając od faktu, że za poprawę wizerunku Euco finansowo miała dołożyć się jej konkurencja, poprzez niudolność oranizacyjną a kończąc na skandalu tajnego nagrywania spotkania

  ad.2 niewyobrażam sobie sytuacji, żeby o honor branży walczyć pod chorągwią Euco słynnego ze skandali medialnych i rozpaczliwych skarg klientów. To samo dotyczy innych firm obciążonych zarzutami. Oczywiście słodko pachnie im pomysł przejęcia kontroli nad rynkiem konkurencji a przy okazji rozmycia odpowiedzialności za zły wizerunek branży na innych wspólnie zrzeszonych.

  Mając to na uwadze gorąco zachęcam do wspólnej pracy nad formacją i formalizacją naszej branży, ale ostrożnie, żeby w euforii nie zgubić podstawowego celu zjednoczenia się jakim , moim zdaniem, jest zaprezentowanie i utrzymanie wizeruku doradcy odszkodowawczego (wg nomenklatury Min.Finansów), który rzetelnie pomaga poszkodowanym, mając do tego odpowiednie przygotowanie merytoryczne i zasady etyczne. W dalszej konsekwencji może nareszcie uda się wypracować powszechną świadomość, że jest on nie tylko partnerem potrzebnym poszkodowanym, ale znacznie ułatwia pracę przy likwidacji szkody z korzyścią też dla ubezpieczycieli (w przypadku umów ubezp.) a do tego, przez sprawnie prowadzone negocjacje, odciąża nasze sądownictwo.
  To na razie pobożne życzenia, ale stanowią dobry cel dla orgaznizowania się. A ja jestem optymistką 🙂

 9. ” Mając to na uwadze gorąco zachęcam do wspólnej pracy nad formacją i formalizacją naszej branży, ale ostrożnie, żeby w euforii nie zgubić podstawowego celu zjednoczenia się jakim , moim zdaniem, jest zaprezentowanie i utrzymanie wizeruku doradcy odszkodowawczego (wg nomenklatury Min.Finansów), który rzetelnie pomaga poszkodowanym, mając do tego odpowiednie przygotowanie merytoryczne i zasady etyczne”

  Dokladnie tak i mysle, ze na tym trzeba sie skupic i w tym kierunku isc. A Euco czy tego chcemy czy nie, jest waznym graczem na rynku i po prostu zjednoczenie bez Euco jest bez sensu. Tak mysle.

 10. W mojej ocenie zjednoczenie bez Euco ma bardzo duży sens. Firma Euco nie reprezentuje poszkodowanych tylko zakłady ubezpieczeń. Po podpisaniu umowy, pierwsze co to jest telefon do ubezpieczyciela z pytaniem „ile dacie” i ubezpieczyciel świetnie wie, że może dać dużo mniej bo Euco chce ugody i tylko ugody. To jest między innymi powód dlaczego Euco jest zainteresowane wyłącznie sprawami z OC i to właściwie tylko komunikacyjnego. Euco nie jest zainteresowane zadnymi zjednoczeniami, kontrolą, etycznym działaniem, oni wiedzą co mają robić i jak.

  Były pracownik Euco.

 11. Euco jest spoko, lepiej przyjrzyjmy sie wielu jednoosobowym cwaniakom i wyeliminujmy ich ze srodowiska

 12. W mojej ocenie najbardziej pazerne firmy osiągnęły dużo. Metody sa dość proste, szpitale, kartki, cmentarz, bezduszne namawianie ludzi na „najlepsze” rozwiązanie na 40%+vat. Potem jeden telefon i ugoda na 80 tys za 100% uszczerbek na zdrowiu. Wiec firma zgarnia 39 tys a klient dostaje 41 tys. Proste – tak działa Euco i Votum. Jeden telefon i maja kupę kasy, co prawda reprezentują już nie poszkodowanego, a zakład ubezpieczeń ale co im to – 39 tys nie chodzi piechotą. Tak właśnie zabija się ideę dla kasy.

 13. Miałem kiedyś wypadek i było dokładnie jak ktoś napisał. Pojawiło się aż trzech agentów u mnie w szpitalu. Pierwszy miał pecha bo czułem się na tyle źle, że nie mogłem z nim rozmawiać. Powiedział że jako najlepsza firma (coś na „w” ale nie biorę odpowiedzialności czy to było wspomniane tutaj „wotum”) odzyskają dla mnie najwięcej odszkodowania i więcej się nie pojawił, drugi się tylko przywitał, zapytał o samopoczucie, zapewnił że NIE chce rozmawiać o żadnej umowie tylko zostawił wizytówkę abym się odezwał jak wyjdę ze szpitala i kilka jak się potem okazało ważnych porad (np. nie wiedzialem że zakupy związane z wypadkiem też mogę dostać pieniądze) to był agent z oczernianej tak firmy Eco. Trzeci był z firmy, której nazwy nie pamietam ale jako jedyny od razu zabrał się do rzeczy. Teczka,referencje, jakieś pisma i umowa. Wyprosiłem pana ostro.

  Dziś szukam sobie w internecie opinii o różnych firmach gdyż znajomy miał wypadek i co widze..że Eco jest zła firmą, dobrze że nie wiedziałem o tym przed podpisaniem umowy bo nie wybrałbym nikogo z trzech panów 🙂 a tak…miło, bez tarapatów odzyskałem odszkodowanie. A co najbardziej przykuło moją uwagę to reklama (jedyna???) pewnej firmy odszkodowawczej na tej stronie. Z tej firmy był ten trzeci pan !!! (poznaje po drzewku).

  A po co to wszystko piszę? A tak sobie pozwiedzałem te stronę i co zauważyłem?

  adres firmy (tej o której nie ma złego słowa tutaj)
  „MARSHAL” Sp. z o.o.
  ul. Woj. Pol. 13
  58-200 Dzierżoniów

  adres firmy właściciela tej strony

  odszkodowania.info.pl
  „HYBRYDA” Sp. z o.o.
  ul. Woj. Pol. 13
  58-200 Dzierżoniów

  Czy te firmy się znają (zakładam że przy Woj.Pol 13 nie stoi 100piętrowy biurowiec ale mogę się mylić. Nie znam miasta) i jaka jest wartość opinii pozostawię do oceny czytelnikom (przynajmniej tym, którzy to przeczytają zanim zostanie mój wpis usunięty)

  pozdrawiam

 14. Szkoda, że inne firmy bedące w branży nie wyszly z taka inicjatywą! heh płakac mi sie chce, oczywiscie ze smiechu, jak czytam te wypowiedzi!

  Przyznajmy w koncu ze Euco jest profesjonalą firmą z doświadczeniem! i ten rynek bez Euco byłby monopolistą!

  A inicjatywa ma słuzyc konsumentą a nie dyrektorą, prezesą, kierowniką.

  Liczy sie kto zaczął ! bo dzięki temu będą efekty z korzyścią dla wszystkich!!!

  Liczy sie takze efekt, a to juz czas pokaze kto miał racje! to tyle! A Wy(wspołpracownicy z branzy nei gadajcie kto zły kto dobry tylko poptrzcie na siebie!) działajcie z korzyścią dla konsumenta ktory został poszkodowany! a nie spieracie sie kto co moze! Przywoluje tu Wasze sumienia i kodeks etyczne! Nie chodzi tylko o pieniadze(chociaz to wazny element naszej pracy jak kazdej!) ale o dobro klienta! a jak ktos tego nei rozumie to jest idiotą(to moja ocena i nie jest obraza dla kogo kolwiek lecz moim osadem wobec tej osoby).
  Radosław Fijołek tel. 600718866 (nie anonimowy jak Wy Panie i Panowie ze swoim zdaniem!)Jeśli potrzebujesz pomocy w uzyskaniu odszkodowania! zadzwoń ! Pomoge! słuze radą i poradą prawną!

  pozdrawiam Radosław Fijołek. Euco.pl Najlepsza na Rynku Firma pomagająca poszkodowanym! Nikt nie jest w stanie pochwalic sie takimi osiągnięciami jak my! traktuj to jak sport, licza sie efekty nie obietnice!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sprawdź również
tagi