Klienci pozywają kalcelarię Adversum o odszkodowanie – 100 tys zł!!!

Dzień 5 maja 2011 roku, był najtragiczniejszym dniem w życiu rodziny M. z okolic Giżycka. W wyniku potrącenia, zginęła ich dziesięcioletnia córka Weronika. Sprawca został ujęty, oskarżony, skazany i odbywa karę pozbawienia wolności. Do rodziców tragicznie zmarłej Weroniki, zgłosiła się firma ADVERSUM Sp. z o.o. – metody pracy tej firmy zostały opisane w ciekawym artykule POLITYKI „Szkoda ludzi”. W materiale tym możemy przeczytać, iż firma ADVERSUM posługiwała się w pozyskiwaniu klientów psychologiem, która miała udzielać pomocy psychologicznej poszkodowanym w wypadkach, a polecała usługi firmy ADVERSUM.

Państwo M. postanowili skorzystać; jako to określono z „najlepszej” o „najbardziej skutecznej” firmy jeśli idzie o odszkodowania. Poszkodowanymi byli rodzice i rodzeństwo w sumie 7 osób. Firma dawała „gwarancję” najwyższych odszkodowań i zapewniała o swoim profesjonalizmie. Umowa została podpisana, sprawa ruszyła wszyscy otrzymali tzw. kwoty bezsporne, które jak to bywa w takich sprawach są niskie jeśli nie bardzo niskie. Takie postępowanie MTU nie pozostawiło rodzinie wyjścia jak tylko skierować sprawę na drogę postępowania sądowego. Firma ADVERSUM zapewniła pełnomocnika procesowego Kancelaria Radców Prawnych Kott i Partnerzy z Ełku, po chwili przed Sądem Rejonowym w Giżycku zapadł wyrok w sprawie IC 167/12 (sędzia Janusz Supiński), sąd zasądził dla rodzeństwa dodatkowo po 10 tys zł – co było dla rodziny wielkim zaskoczeniem, iż kwota jest tak niska. Nie czekając na koniec kolejnych spraw, rodzina postanowiła zakończyć w trybie natychmiastowym współprace z firma ADVERSUM i Kancelarią Radców prawnych Kott. Okazało się, iż sąd nie mógł zasądzić więcej niż po 10 tys zł, ponieważ pełnomocnik rodziny M. wystąpił tylko o taką właśnie kwotę i sąd zasądził wszystko według żądania, nie mógł zrobić nic więcej. Rodzina M. bardzo zawiodła się na firmie ADVERSUM i Kancelarii Radców Prawnych Kott.

Na szczęście to nie koniec

Co jednak najważniejsze w sądzie pozostała jeszcze sprawa jednego z braci tragicznie zmarłej Weroniki, Kacpra. Tym razem jednak rodzina nie chciała już mieć nic wspólnego z firma ADVERSUM i jej prawnikami. Rodzina M. czuła się oszukana przez firmę ADVESUM co do swojego profesjonalizmu i możliwości. Jak twierdzą były to obietnice bez pokrycia. Zmienili pełnomocnika i w sprawie Kacpra zapadł wyrok przed Sądem Rejonowym w Giżycku w sprawie IC 357/12 (sędzia Janusz Supiński) i przed Sądem Okręgowym w Olsztynie IX Ca 472/13. W wyniku działania nowego pełnomocnika, ostani z rodzeństwa otrzymał dodatkową kwotę 35 tys zł – czyli 25 tys zł więcej niż pozostała czwórka rodzeństwa reprezentowana przez firmę ADVERSUM.

Czas na odszkodowanie od firmy odszkodowawczej

Taki obrót sprawy sprawił, iż w oczach rodziny M. firma ADVERSUM, wbrew swoim wcześniejszym zapowiedziom i reklamie, jawi się jako firma skrajnie nieprofesjonalna uzyskująca zaniżone kwoty odszkodowań i to zaniżone aż 3,5 krotnie. De facto taki obrót sprawy należy uznać za świetny ale dla ubezpieczyciela, który ma prawomocny wyrok i zamkniętą sprawę, kwotą na którą pewno zgodziłby się nawet w ugodzie. Ale o ile ugodę dałoby się wzruszyć to w przypadku wyroku jest zdecydowanie trudniejsze. W efekcie rodzina M. na współpracy z firmą ADVERSUM straciła 100 tys zł ale nie ma zamiaru darować tego. Zapowiedziała pozwanie do sądu odpowiedzialnych za ich szkodę o te właśnie 100 tys zł, które mogli i powinni wygrać, ale dzięki zaniechaniom i braku profesjonalizmu nie uzyskali.

Prosimy o kontakt z naszą redakcją, inne osoby które mają podobne doświadczenia z firmą ADVERSUM. Zapewniamy anonimowość.

Podziel się

4 odpowiedzi

  1. miałem wypadek w pracy .Znajoma poleciła mi tą firmę.Wszystko było super,przyjeżdżała mediatorka,przedstawiła się jako dyrektorka.Wzieła dokumenty i nagle ucichło.3 lata nic nie działali.po mojej interwencji dostałam nr.tel. do adwokata.który prowadził moją sprawę.dowiedziałem się,że pozew jest złożony w Sądzie.I nie wiadomo ile jeszcze trzeba czekać na finał.Więc podpisałem ugode ,i pozwany wypłacił odszkodowanie.Na to,że firma z tego miała wziąść 35% wiedziałem,nie wie tylko czy prawnie potrącili sobie podatek.Także nie polecam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sprawdź również
tagi