Wyłudzali kredyty i odszkodowania

Policjanci Centralnego Biura Śledczego zatrzymali kolejne osoby należące do grupy zajmującej się wyłudzeniami kredytów i odszkodowań z firm ubezpieczeniowych. Do tej pory funkcjonariusze zatrzymali w sumie 69 osób, w tym głównych organizatorów przestępczego procederu. Śledczy szacują, że straty poniesione przez banki i firmy ubezpieczeniowe w wyniku działalności grupy przekraczają kwotę 2,5 miliona złotych.

Nad tą sprawą funkcjonariusze pracują już od lipca 2007 r. To właśnie wtedy zaczęły do nich docierać informacje o grupie, która zajmowała się wyłudzeniami kredytów i odszkodowań od firm ubezpieczeniowych. Jak ustalili policjanci przestępczy proceder opierał się na fikcyjnych kolizjach, w których brały udział „słupy”, czyli osoby na które były rejestrowane samochody. W sumie do tej sprawy zatrzymano 69 osób. Są wśród nich między innymi główni organizatorzy tego przestępczego procederu, osoby odpowiedzialne za werbowanie „słupów, oraz ci, którzy fabrykowali dokumenty w celu uzyskania kredytów. Były to na przykład zawyżone faktury zakupu i zaświadczenia o zatrudnieniu. Tym razem w ich ręce wpadło 6 osób: Mariusz T. (27 l), Tomasz B. (51 l), Małgorzata Z. (45 l), Anna K. (32 l), Tomasz P. (28 l), Monika R. (37 l).

Z ustaleń policjantów Centralnego Biura Śledczego wynika, że grupa wyłudzała kredyty w wysokości od kilku do nawet osiemdziesięciu tysięcy złotych. Fikcyjne kolizje generowały „zyski” rzędu około dziesięciu tysięcy złotych od stłuczki. Śledczy szacują, że straty poniesione przez banki i firmy ubezpieczeniowe w wyniku tej przestępczej działalności przekraczają kwotę 2,5 miliona złotych. Planowane są kolejne zatrzymania.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sprawdź również
tagi