26 lutego, 2009

Po robotach budowlanych na ulicach nie mogą zostawać pułapki

Wykonawca robót na ulicy czy drodze musi pozostawić ją w stanie bezpiecznym dla korzystających. Odpowiada za szkody wyrządzone wskutek braku właściwego zabezpieczenia, nawet jeśli bieżące utrzymanie ulicy czy drogi ciąży na kim innym. Takie jednoznaczne wnioski wyciągnąć można z wyroku Sądu Najwyższego (sygn. V CSK 335/08).

Czytaj więcej »

Wojsko zapłaci za edukację sierot

Dzieci żołnierzy, którzy zginęli na służbie, dostaną pomoc na kontynuowanie nauki . Ministerstwo Obrony Narodowej przygotowało projekt rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy pieniężnej na kontynuowanie nauki dla dzieci, które pobierają rentę rodzinną po zmarłym żołnierzu lub inwalidzie wojennym.

Czytaj więcej »

Nowelizacja po katastrofie promu

Sędziowie w izbach morskich będą bardziej niezależni, ale ich werdykty skontrolują wyższe instancje Tak wynika z nowelizacji ustawy o izbach morskich, która wejdzie w życie 1 stycznia 2009 r.

Czytaj więcej »

Ważna „właściwa” polisa na narty i snowboard

Narciarze i snowboardziści są szczególnie narażeni na różnego rodzaju kontuzje i wypadki na stoku. Takich problemów można uniknąć lub przynajmniej znacząco je złagodzić poprzez wykupienie właściwego ubezpieczenia narciarskiego – radzi „Rzeczpospolita”(Nr z 24.02.2009 r.)

Czytaj więcej »
najnowsze
reklamy & sponsorzy
tagi