kwiecień 2009

10 milionów odszkodowania za znaczki

72-letni emeryt, Mirosław Bzdyra domaga się 10 milionów złotych zadośćuczynienia od skarbu państwa. – Milicjanci zabrali mi bezprawnie wielopokoleniową kolekcję znaczków pocztowych, niektóre pochodziły z przełomu XIX i XX wieku – mówi pan Mirosław. Teraz państwo polskie chce mu oddać resztki zbioru.

Czytaj więcej »

Premier odmówił ofiarom MTK. Będzie proces

Donald Tusk odmówił ubiegającym się o odszkodowania ofiarom katastrofy hali MTK interwencji w sprawie zawarcia ugody ze Skarbem Państwa. „Prezes Rady Ministrów nie jest kompetentny do ingerowania w przebieg indywidualnych postępowań sądowych” – napisali podlegli mu urzędnicy. Poszkodowani zapowiadają złożenie pozwów.

Czytaj więcej »

Pieniądze z podatku Religi podzielone

Jeszcze w tym miesiącu dodatkowe 847 mln zł z tzw. podatku Religi trafi do poszczególnych oddziałów Narodowego Funduszu Zdrowia. Umożliwi to zmiana planu finansowego NFZ na 2009 r., który już został zaakceptowany przez ministra zdrowia i ministra finansów – donosi „Gazeta Prawna” (Nr z 07.04.2009 r.).

Czytaj więcej »

Śmierć osoby bliskiej może naruszać dobra osobiste

Spowodowanie śmierci osoby bliskiej – męża i ojca przez osobę trzecią stanowi naruszenie dobra osobistego najbliższych członków rodziny zmarłego – żony i dzieci, w postaci prawa do życia w związku małżeńskim, posiadania ojca, życia w pełnej rodzinie, w której mąż matki jest ojcem jej dzieci.

Czytaj więcej »
najnowsze
reklamy & sponsorzy
tagi